0
26 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Impact C9’a Transfer Oluyor!

2013'te, SKT T1 ile League of Legends Dünya Şampiyonluğu kazanmayı başaran üst koridor oyuncusu Jung "Impact" Eon-yeong 2015 yılında Amerika LCS'te mücadele etmeye başlamıştı. Team Impulse ve NRG eSports takımlarında forma giyen oyuncu için geçtiğimiz hafta Cloud9, bir teklif sundu.

Yapılan görüşmeler sonrasında NRG eSports ve Jung "Impact" Eon-yeong, Cloud9'nın yaptığı teklifi kabul ettiği söyleniyor. Kariyerine daha iddialı bir takımda devam etmek isteyen ve Worlds'te yer almak isteyen Impact, C9'nın teklifini geri çevirmedi.

Cloud9'nın yeni Challenger Series oluşumunu kurmasıyla birlikte uzun zamandır LCS'te mücadele eden, yaşı biraz ilerleyen oyuncuları bu alana kaydıran Cloud9, üst koridor oyuncuları, Balls, hemen hemen her role uyum sağlayabilen Hai ve koçları Lemonation'ı ve ormancıları Rush'ı da Challenger Series alanına geçirmişti. Bu durum sonrasında boş kalan üst koridor rolü, Jung "Impact" Eon-yeong ile dolduruldu.

Cloud9'nın bu transfer ve yeni yapılanma sonrasında eski ormancıları William "Meteos" Hartman'ı da yeniden as kadroya aldı. Ayrıca genç yetenek olan ve geçtiğimi sezon Challenger Series'te gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ember'ın eski ormancısı Juan "Contractz" Arturo Garcia'ya da bu yıl as takımla antrenmanlara çıkması ve takımına alışması için teklif yapıldığı, kabul ederse gelecek seneden itibaren as kadroda yer alacağı belirtildi.

Önümüzdeki yaz sezonu için Cloud9 şu kadro ile mücadele edecek; üst koridorda, Impact, ormanda Meteos, orta koridorda Jensen, nişancı rolünde Sneaky ve destek rolünde BunnyFuFuu. Kadronun uyum sağlaması ve gelecek sezona hazırlanmak için Cloud9 ekibi, Kore'de bir antrenman kampına girmeyi düşünüyor.

Yeni sezona oldukça iddialı hazırlanan Cloud9, bakalım  Amerika LCS'te istediği başarıyı yakalayabilecek mi? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz...

Jung “Impact” Eon-yeong

Jung “Impact” Eon-yeong

 Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.