0
21 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IWCI 2016’da İlk Finalist Belli Oldu!

Meksika'da gerçekleştirilmekte olan IWCI 2016'nın ilk finalisti belli oldu. Yarı Final'in ilk eşleşmesinde Hard Random ile INTZ e-Sports takımları arasına gerçekleştirilen mücadele Hard Random rakibini 3-0 ile geçerek ilk finalist olmayı başardı.

Bağımsız Devletler Toplululu Şampiyonu olarak turnuvaya katılan ve Rusya merkezli organizasyon Hard Random beş galibiyet iki yenilgi ile kapattıktan sonra Tiebreak aşamasında temsilcimiz SuperMassive'e kaybetmiş ve ikinci sırayı almıştı.

Brezilya Şampiyonu olarak turnuvaya katılan INTZ e-Sports da grup aşamasını beş galibiyet iki yenilgi ile kapatmış. Tiebreak aşamasında Hard Random'a kaybederek üçüncü sırayı almıştı. Yarı Final karşıalaşmasında yeniden Hard Random ile eşleşen Brezilya temsilcisi Hard Random'a bir kez daha boyun eğmek zorunda kaldı. Grup aşamasında da Hard Random'a karşı galibiyet alamayan Brezilyalı ekip, geçtiğimiz sezon Beşiktaş'tan sonra bu sezonunki kabuslarında Hard Random'ı görecek gibi.

IWCI 2016'nın diğer finalisti bu akşam 20.00'da beş maç üzerinden oynanacak SuperMassive - Saigon Jokers karşılaşmasıyla belli olacak. Grup aşamasındaki karşılaşmada Saigon Jokers temsilcimizi yenmeyi başarmıştı. Ancak Güneydoğu Asya takımlarının genellikle agresif tavrı böyle tek maçlık oyunlarda fazlasıyla işe yararken, uzun maçlı serilerde pek tutan bir strateji olmadı.

Aynı durumu geçtiğimiz sezon IWCI 2015'te Beşiktaş ile Bangkok Titans arasında da görmüştük. Grup maçlarındaki agresif tavrı ile Beşiktaş'a göz açtırmayan Bangkok Titans karşılaşmadan galibiyet ile ayrılmıştı. Ancak Yarı Final aşamasında temsilcimize karşı varlık gösterememiş, eşleşmeden 3-0 yenik ayrılmıştı.

Bakalım başka bir Güneydoğu Asya temsilcisi olan Saigon Jokers'ın performansı nasıl olacak? SuperMassive'e Final yolunda başarılar dileriz.

2016 IWCI

2016 IWCI
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.