0
29 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

IWCQ 2016 Beşinci Gün Özeti!

Worlds 2016 mücadelesinde IWCQ 2016'da son güne yaklaşılıyor. Dün oynanan beşinci gün karşılaşmalarından sonra takımların kaderleri belli oldu. İlk dörde kalan takımlar belli olurken, bugün oynanacak üç karşılaşma ile birlikte takımların sıralamaları da netleşmiş olacak.

Özellikle de temsilcimiz BKM Express.Dark Passage'ın bugün oynayacağı karşılaşma önem taşımakta. Çünkü temsilcimizin alacağı sonuca göre PlayOfflar'da oynayacağı rakip takım da belli olmuş olacak. Dün oynanan karşılaşmalara bakacak olursak Dark Passage, Chiefs'i son takım savaşında oyundan düşürmeyi başararak galibiyete uzandı. Bu galibiyet ile birlikte PlayOfflara kalmayı garantileyen temsilcimiz, bugün oynayacağı karşılaşmayla birlikte üçüncülük ve dördüncülük arasındaki sırasını belirleyecek.

Temsilcimizin üçüncülük sırası için rakibi Albus Nox Luna. Rus temsilcisi son maçında grup aşamasını lider olarak tamamlamayı garantileyen ve yenilgisiz durumdaki Lyon Gaming ile oynayacak. Lyon Gaming için bu karşılaşma tam bir formalite. Sırasını değiştirmeyecek olan karşılaşma için efor sarfetmeyebilirler. Dark Passage ekibi son karşılaşmasında Saigon Jokers ile oynayacak. Turnuvada galibiyeti bulunmayan tek ekip olan Saigon, en azından bir galibiyet ile ayrılmak için karşılaşmaya kendilerini hazırlayabilirler. Olası senaryoları değerlendirecek olursak, Albus Nox, ilk maçı oynayacağı için kazanması durumunda Dark Passage maçının sonucunu bekleyecek. DP kazanırsa üçüncü sırayı DP kapacak. Eğer DP kaybederse Albus Nox üçüncü sıraya yükselecek.Ancak Albus Nox, Lyon Gaming'e kaybederse, hesaplamalara gerek kalmadan DP üçüncülüğünü ilan etmiş olacak.

Puan sıralamasına baktığınızda Chiefs'in üç galibiyetinin olduğunu, kazanması durumunda dört galibiyete ulaşacağı dikkatinizi çekebilir. Ancak DP ve Albus takımları kaybetseler de iki takım da Chiefs'i yendiği için Chiefs beşinci sıradan yukarıya yükselemeyecek.

Bir diğer olasılık da Dark Passage ve Albus Nox'un galibiyet alması. Bu iki takımda beşer galibiyete ulaşacağı için INTZ ile puanlarını eşitleyecek. Ancak INTZ, iki takımı da yendiği için Tiebreak'e gerek kalmayacak. INTZ ikinciliği garantilemiş durumda.

Bu durumda dün oynanan karşılaşmalar sonrasındaki oluşan puan durumu, bugün oynacak olan üç karşılaşma sonrasında yalnızca DP ve ANX arasındaki sıralamayı belirleyecek diğer takımlar oldukları sırada kalacaklar.

IWCQ 2016 beşinci gün sonuçları, oluşan puan durumu ve son gün programı sizlerle.

IWCQ 2016 Beşinci Gün Sonuçları ve Son Gün Programı

IWCQ 2016 Beşinci Gün Sonuçları ve Son Gün Programı

IWCQ 2016 Puan Durumu

IWCQ 2016 Puan Durumu
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.