0
01 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Kaliforniya Üniversitesi’nden eSpor’a Özel Program!

E-Spor'un gün geçtikçe büyüyen bir sektör halini aldı. Büyük firmaların yanı sıra, bir çok hükümet esporu yasal bir spor olarak tanıma yolunca çalışmalar yürütmekte. Sektörün sahip olduğu pazar ve imkanlarla birlikte işin eğitimini de almak büyük bir önem arz edecektir.

Bu sebeple Kore, Çin, Amerika ve bazı İskandinav ülkelerinde bazı üniversiteler, eSporla ilgili eğitim süreçleri üzerine çalışmaya başlamıştı. Bunlara bir yenisi de Amerika'nın Kaliforniya Üniversitesi olarak eklendi.

Yapılan açıklamaya göre iBuyPower ve Riot Games'in finansal sponsorluğunda açılacak olan yeni bölümde, öğrencilere eSporla ilgili olarak eğitim verilecek. Bu programın gerçekleştirileceği binaların hazırlandığı hatta seksen adet yüksek donanımlı oyun bilgisayarlarının yer aldığı odaların hazır olduğu belirtildi.

Bu programla birlikte yalnızca on kişi burs kazanabilecek ve bu on kişi eğitimlerinin yanı sıra üniversite takımında da yer alacak. Dört yıllık lisans eğitimlerini de alacak olan öğrenciler, eğitimlerini başarılı ile tamamlamaları durumunda eSporda iş sahibi de olabilecek.

University of California, Irvine

University of California, Irvine
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.