0
12 Temmuz 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Kikis’in Yeni Takımı Belli Oldu!

İlk olarak Unicorns of Love takımı ile LCS'e yükselen ve farklı orman tarzı ile yıldızını parlatan Mateusz "Kikis" Szkudlarek, daha sonra takımda yaşanan anlaşmazlıklar sonrasında Avrupa CS takımı olan Gamers2'ya geçiş yapmıştı.

Gamers2'da bir sonraki sezon pozisyon değiştirerek üst koridor olarak oynamaya başlayan Kikis, takımı ile birlikte Avrupa LCS'e çıkmayı başarmıştı. G2 Esports olarak yer aldıkları ilk sezonlarında Kış Mevsimi Şampiyonu olmayı başaran Kikis, takımı ile birlikte MSI 2016'da mücadele etmişti.

MSI 2016'da gösterdiği düşük performans nedeniyle G2'nun altı kişilik bir kadro rotasyonu ile oynamayı düşünmesi üzerine ilk olarak bu sisteme adapte olmaya çalışan Polonyalı oyuncu, yer aldığı karşılaşmalarda yerine transfer edilen Dae-Han "Expect" Ki ile kıyaslandığında daha iyi bir performans gösterdiğini ileri sürerek takımına ültimatom vermiş ve ikili arasında tercih yapılmasını istemişti.

G2 Esports takımı da bu hamle sonrasında Kikis'i as kadrodan çıkarmış ve yoluna Dae-Han "Expect" Ki ile devam etme kararı almıştı. Kikis yaklaşık bir aylık süreç sonunda yeni bir takıma transfer oldu. Kikis yaptığı açıklamada bundan sonra Fnatic'in as oyuncusu olarak kariyerine devam edeceğini duyurdu.

Fnatic'in bu transfer ile ilgili yaptığı açıklamada, sezon başında takıma katılan Gamsu'nun emeklerine teşekkür edilirken, Fnatic takımının her zaman üst seviyeyi hedeflediği ve bu yüzden en güçlü kadroya sahip olmalarının gerektiğini belirterek Gamsu'nun artık bunu karşılayamadığı için yollarını ayırma kararı aldıklarını açıkladı.

Gamsu'ya kariyerinin devamı için başarılar dileyen Fnatic, G2 Esports ile başarılı bir sezon geçiren üst koridor oyuncusu Mateusz "Kikis" Szkudlarek'i as kadrosuna kattığını, yedeği olarak da Jorge “Werlyb” Casanovas'ın takıma dahil olduğu belirtildi.

Mateusz "Kikis" Szkudlarek

Mateusz "Kikis" Szkudlarek
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.