0
04 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Kore LCK’dan Worlds 2016’ya Katılan Son Takım Belli Oldu!

Kore'nin profesyonel League of Legends ligi olan LCK'dan Worlds 2016'ya katılım hakkı elde eden son takım belli oldu. Regional Qualifiers eşleşmeleri sonrasında dün Final karşılaşması oynandı.

Sezonu ikinci sırada tamamlayarak elde ettiği puanlarla Regional Qualifiers'ta doğrudan Final aşamasından katılan KT Rolster, Yarı Final'den yükselen Samsung'a 3-2 kaybetti ve iyi geçirdiği sezon sonrasında Worlds 2016'da yer alma şansını yitirdi.

Üçüncü sezonda elde ettiği şampiyonluk sonrasında düşüş yaşayan ve oyuncularını kadroda tutamayıp Çin ekiplerine kaptıran Samsung, iki yıl aranın ardından tekrar Worlds'e katılma hakkını elde etmeyi başardı. Bahar mevsimini umduğu gibi geçirmeyen Samsung, Yaz sezonunda daha iyi bir grafik ortaya koydu.

PlayOff aşamasında KT Rolster'a 3-0 kaybeden Samsung, ROX Tigers'ın şampiyon olması ve SKT T1'nın puan sıralamasında lider olmasıyla birlikte Regional Qualifiers'a doğrudan Yarı Final aşamasından katıldı.

Yarı Final aşamasında afreeca Freecs ekibini 3-1 ile geçen Samsung, PlayOfflar'da 3-0 kaybettiği KT Rolster ile Final'de eşleşti. Bu kez rakibinden rövanşı almayı başaran Samsung, 3-2'lik skorla Regional Qualifiers'ta şampiyonluğa ulaştı ve Kore'den Worlds 2016'ya katılan son takım oldu.

Kore LCK 2016 Regional Qualifiers

Kore LCK 2016 Regional Qualifiers
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.