0
22 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Kuzey Amerika LCS Yaz Mevsim Finali Derbiye Tanıklık Edecek!

Kuzey Amerika LCS'te Yaz Mevsim Finali karşılaşmasının adı belli oldu. Kuzey Amerika LCS'in köklü derbilerinden olan Team SoloMid ve Cloud9 arasındaki mücadeleye bu finalde yeniden tanıklık edebileceğiz.

2013 Yaz Mevsim Finali, 2014 Bahar ve Yaz Mevsim Finali, 2015 Bahar Mevsim Finali'nde karşı karşıya gelen Kuzey Amerika LCS'in köklü iki temsilcisi Cloud9 ve Team SoloMid takımları arasındaki çekişmeli derbi rekabetine bir süredir denk gelemiyorduk. CLG'nin son iki mevsim gösterdiği muazzam perfomans nedeniyle bu rekabet TSM, CLG rekabetine dönüşmüştü.

Ancak bu sezon yeniden C9 ve TSM derbisine Final'de tanıklık edeceğiz. TSM, Yarı Final karşılaşmasında CLG'yi 3-0 ile hezimete uğratarak Final'e yükselirken, yine muthiş bir sezon geçiren Immotals, bir kez daha PlayOff aşamasında beklenen performansı gösteremeyip, Cloud9'a 3-2 kaybetti ve Final'e kalmayı başaramadı. Böylece TSM'in rakibi Cloud9 oldu. Immortals da CLG ile üçüncülük maçına çıkacak.

Senaryoları inceleyecek olursak. Final karşılaşmasında TSM şampiyonluğa ulaştığını varsaydığımızda, puan sıralamasında liderliğe yükselecek takım yalnızca CLG oluyor. Çünkü Cloud9 ikincilikten elde edeceği puana, ilk sezon kazandığı puan eklenince 100 puana ulaşıyor. CLG zaten ilk sezondan 90 puana sahip. Üçüncülük karşılaşmasını kaybetse bile 40 puan daha alacak. Böylelikle 130 puana ulaşacak. Immortals ilk sezondan 50 puana sahip. Üçüncülük maçını kazanınca 70 puan alacak ve 120 puana ulaşacak ve CLG'nin gerisinde kalacak.

Gelelim diğer senaryo durumuna. Eğer Final karşılaşmasından Cloud9 şampiyonlukla ayrılırsa, TSM puan sıralamasında liderliği elde ediyor. Şöyle ki TSM'in ilk sezondan 70 puanı var ve ikinci olması durumunda 90 puan daha elde edecek. Böylelikle puanını 160'a çıkaracak. CLG, üçüncülük maçını kazanırsa 70 puan elde edecek ve sahip olduğu 90 puanla birlikte 160 puana ulaşacak. İki takım puan olarak eşit olsa da TSM son sezonu sıralama olarak daha üst sırada bitirdiği için TSM liderliğini koruyacak.

Yani Final karşılaşması nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın TSM bu sezon da Worlds 2016'da yer almayı garantiledi. Böylelikle her sezon Worlds'te yer alma rekorunu sürdürüyor.

2016 Kuzey Amerika LCS Yaz Mevsim PlayOffları

2016 Kuzey Amerika LCS Yaz Mevsim PlayOffları

 Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.