0
29 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Kuzey Amerika LCS Yaz Mevsim Şampiyonu Belli Oldu!

Avrupa'daki Final'in ardından Kanada Toronta Air Center'da oynanan Kuzey Amerika LCS Yaz Mevsim Finali'nde bölgenin en büyük derbilerinden olan TSM ve Cloud9 final karşılaşması gerçekleşti. İki mevsimdir CLG'ye kaptırılan şampiyonluklar sonrasına yeniden karşı karşıya gelen bu iki temsilcinin arasındaki reakabette öne geçen taraf TSM oldu.

Birbirleriyle dört kez LCS Finali'nde karşı karşıya gelen tarafların ikişer şampiyonlukları bulunuyordu. Bu karşılaşma hem bu beraberliği bozacaktı, hem de iki yıl aradan sonra özlenen derbi hasretini sonlandıracaktı.

Sezona destek değişikliği ile başlayan TSM, Bora "YellOwStaR" Kim ile yollarını ayırmış ve Vincent "Biofrost" Wang ile anlaşma sağlamıştı. Biofrost'un sergilemiş olduğu performans ile birlikte TSM bir kez daha yükselişe geçmişti.

Cloud9'da ise bir çok değişiklik yaşandı. Worlds şampiyonluk apoletine sahip Jung "Impact" Eon-yeong'ı üst koridoruna transfer eden Cloud9, sonrasında eski ormancıları William "Meteos" Hartman'ı yeniden kadroya katmıştı. Destek rolünde sezona Michael "Bunny FuFuu" Kurylo ile başlayan Cloud9, sezon sonuna doğru Andy "Smoothie" Ta ile devam etme kararı almıştı.

Seride Cloud9 öne geçmeyi başarsa da, sezon boyunca muhteşem bir performans sergileyen ve ligi domine etmeyi başaran Team SoloMid ekibi üç maç üst üste galip gelmeyi başararak şampiyonluğa ulaşan taraf oldu. Böylelikle TSM, seri başı olarak Worlds 2016'ya katılmaya hak kazandı. Ayruca TSM dördüncü kez LCS şampiyonluğuna da ulaşmış oldu. TSM'in galibiyeti sonrasında puan sıralamasında liderliğe ulaşan taraf CLG ikinci torbadan Worlds 2016'ya gitme hakkını elde etti.

Cloud9, Worlds 2016 için Regional Finals'ta şansını denemek zorunda kaldı.

Kuzey Amerika LCS Yaz Mevsim Finalleri

Kuzey Amerika LCS Yaz Mevsim Finalleri

 Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.