0
11 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Kuzey Amerika LCS’te Final’in Adı Belli Oldu!

İki haftadır devam etmekte olan Kuzey Amerika LCS Bahar PlayOffs aşamasında finalin adı, bu hafta sonu yapılan karşılaşmalar sonrasında belli oldu. Cumartesi günü yapılan karşılaşmada sezonu ikinci sırada tamamlayan CLG ile geçtiğimiz hafta Çeyrek Final'de NRG eSports'u 3-0 ile geçen Team Liquid karşılaştı.

İki takımı mücadelesi oldukça çekişmeli geçti. Sırasıyla maçları kazanan takımlar bir türlü birbirine üstünlük kurmayı başaramadı ve seri 2-2'ye geldi. Serinin beşinci karşılaşmasını daha doğru bir şekilde oynamayı başaran Darshan ve Huhi'nin etkili oyunu ile CLG, Team Liqud'i 3-2 ile geçerek ilk finalist olmayı başardı.

Pazar günü yapılan Yarı Final'in diğer eşleşmesinde sezonu tek yenilgi ile lider tamamlayan Immortals ile Çeyrek Final aşamasında Cloud9'ı 3-1 ile geçmeyi başaran TSM ekipleri karşı karşıya geldi. Hemen hemen herkesin favori olarak gördüğü Immortals, sezon boyunca tek yenilgi alan ekip, bu Yarı Final eşleşmesinde ilginç bir şekilde bir galibiyet dahi alamadan TSM'e 3-0 ile oyun eğdi ve finale çıkamadı. Özellikle TSM'in orta koridor oyuncusu Søren "Bjergsen" Bjerg'ün seri boyuca sergilediği muazzam performansı unutmamak gerek.

Böylelikle 17 Nisan 2016 tarihinde geçtiğimiz sezonun da finalistleri olan CLG ile TSM kozlarını paylaşacak. Kazanan takım bölgesini 2016 MSI'da temsil etme hakkını da elde edecek.

2016 NA LCS Spring Playoffs

2016 NA LCS Spring Playoffs
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.