0
14 Kasım 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

LCS Bölgelerinden Riot Games’e Mektup!

Kuzey Amerika ve Avrupa LCS'te yer alan takımlar, ortaklaşa bir bildiri hazırlayarak Riot Games'e kaygılarından bahseden bir mektup gönderdi. LCS'in geleceğinden pek de umutlu olmayan takımlar, altı ana başlık altında toplandı. Riot'a gönderilen mektupta yer alan altı başlık şu şekilde;

1. Yetersiz kalan tazminat ödemeleri ve yürürlükte olan ligden düşme sistemi nedeniyle teknik ve oyuncu kadrosunun devamlılık sağlayamaması ya da kariyerlerin yarıda kalması.

2. Yetersiz kalan tazminat ödemeleri ve yürürlükte olan ligden düşme sistemi nedeniyle takımlarında LCS oyuncularına yönelik yapacağı yatırımlar konusunda şüpheye düşmesi.

3. Yürürlükte olan ligden düşme sistemi nedeniyle takımlar ile taraftarlar arasındaki bağın zayıflaması.

4. Yürürlükte olan ligden düşme sistemi nedeniyle takımların kaynaklarını oluşturan sponsorlarla bağlantılarının zayıflaması.

5. Yürürlükte olan ligden düşme sistemi nedeniyle takımların kaynaklarının LCS'ten CS'e yönlendirilmek zorunda kalması.

6. Liglerde yer alan takımlara ödenen ücretlerin düşük olması nedeniyle yaşanan finansal istikrarsızlık.

Bunların çözümü için, ligen düşen takımlara borç ertelemenin getirilmesi, ayrıca LCS'te yer alan Avrupa takımlarına €700.000, Kuzey Amerika takımlarına da $700.000'lık bir kar payının sağlanması gerektiği fikri iletilmiş. Finansal durumların süreklilik göstermesi ve belli bir oranda sabit kalması takımların ve LCS'lerin devamlılığı açısından önemli olacağı belirtilmiş. Mektubun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

2016 LCS

LCS
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.