0
14 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

League of Legends Sezon Öncesi Değişiklikleri: Bitkiler!

Riot Games, her sezon arası ve öncesi dönemlerde olduğu gibi, bir kez daha sezon öncesi dönemde oyuna köklü değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Bu sezon başında ormancılara tanınan Çarp avantajları, oyuncuların daha farklı orman rotasyonu izlemesi için getirilse de bu daha çok çözülmüş ve tek düze dayalı bir orman rotasyonu halini aldı.

Riot ormanın gizemini koruması adına kamp çeşitliliğini arttırarak, oyuncuların tek düze rotasyonunu en aza indirgemek istiyor. Bu bağlamda 2017 sezonunda Çarp avantajları oyundan kaldırılabilir ve yine tek tipe sahip Çarp'a sahip olabiliriz.

Riot, bu durumda takımların Çarp'lara dayalı olmayan kararlar almasını sağlamayı amaçlıyor. Bu yüzden de oyuna üç adet yeni bitki ekliyor. Bu bitkiler, oyunda etkileşime girilebilen ve oyunda belli bir döngü halinde ortaya çıkacak. Ormancılara ve diğer oyunculara, tamamen Çarp'a endeksli olmayan bir takım kararlar verme şansı sunacak.

Bitkilere bakacak olursak;

Blast Cone: Ziggs'in patlayan bombasına benzer olan bu bitkiye vurduğunuz zaman sizi ve rakiplerinizi havaya sıçratıyor. Böylece istemenmeyen durumlardan kaçabilirken, rakibinizi de beklemediği bir yere sıçratmanıza yardım edebiliyor.

Honeyfruit: Bu bitkiye vurduğunuda size bir miktar can sağlayan bir kaç mevyeyi bulunduğu alana bırakıyor. Böylelikle zor durumlarda canını toplamanıza ve savaş alanına geri dönmenize yarar sağlıyor.

Scryer’s Bloom: Bu bitkinin özelliği aynı Ashe'in sahip olduğu Şahin görüşü gibi işliyor. Bitkiye vurulması durumunda büyü bir huni şeklinde arkasındaki alanda yer alan totem ve rakip şampiyonları görmenizi sağlayan bir polen rüzgarı bırakıyor. Böylece totem olmadığı durumlarda Ejder ve Baron'da size gereken görüşü sağlamış oluyorsunuz.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.