0
17 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

LGD Gaming’de İki Ayrılık Birden!

Geçen yıl Çin LPL'de Yaz Sezonu'ndaki agresif oyunlarıyla birlikte dikkat çeken ve Yaz sezonunu şampiyonlukla tamamlayaıp birinci torbadan Worlds 2015'e katılmayı başaran LGD Gaming, turnuvada tam bir hayal kırıklığı yaşatmıştı.

Bu hayal kırıklığı, geçtiğimiz Kış mevsimine de yansıdı. Bu sezon pek iyi bir görüntü vermeyen ekip grup aşamasını dördüncü sırada tamamlamayı başarmış ve PlayOfflara kalmıştı. Ancak PlayOfflar'da ilk maçtan elenen ekip, sezonu yedincilik/sekizincilik derecesiyle bitirmişti.

Sezon başında 2015 Worlds'ün şampiyonu SKT T1'ın, turnuvadaki en etkili oyuncularından biri olan üst koridor oyuncusu Jang "MaRin" Gyeong-Hwan transferi ile hızlı bir giriş yapan LGD'de, yedek konumunda kalan bir diğer Koreli üst koridor Choi "Acorn" Cheon-ju ve yine yedek oyuncu olan Çinli ormancı Li "xiaoxi" Wei-Sheng, yaptıkları açıklamalarda takımdan ayrıldıklarını duyurdu.

Daha fazla forma şansı bulmak isteyen oyuncular bu sebeple takımdan ayrıldılar. Yapılan açıklamalara göre Acorn, Çin'de oynamaya devam etmek istiyor. Xiaoxi ise şimdiden başka bir takımla anlaştı. Xiaoxi'nin yeni takımı  Çin'in Yükselme Ligi ekiplerinden olan ZTR Gaming oldu.

Choi "Acorn" Cheon-ju

Choi "Acorn" Cheon-ju
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.