0
22 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Marshall ve Rawbin IV’e Riot’tan Büyük Ceza!

Riot Games, son olarak HWA Gaming forması giyen üst koridor oyuncusu Yiğit "Marshall" Kırdök ile birlikte Çilekler takımının sözleşmeli ormancısı Robin "Rawbin IV" Eggenberger hakkında gerçekleştirdiği soruşturma sonrasında iki oyuncuya da men cezası verdi.

Türkiye Şampiyonluk Ligi'nin sona ermesinden sonra iki oyuncu, dereceli bir karşılaşmada denk gelmiş, oyunun iyi gitmemesi üzerine birbirleriyle söz atışmalarına girmişti. Hatta Marshall söz atışmasını ileri boyuta taşımış ve Rawbin IV'ün ailesine kadar öldürmekle tehdit etmişti. Bu konuşmaları resmi sosyal medya hesabından paylaşan Rawbin IV daha sonra olayın bir şakalaşma olduğunu ileri sürüp yazışmaları kaldırmıştı.

Ancak bu yazışmalar Riot Games'in gözünden kaçmadı ve gerekli deliler ile materyallerin toplanması ile başlatılan soruşturma sonrasında iki oyuncuya da profesyonel oyuncuların imzalamış oldukları sözleşmeyi ihlal ettikleri için men cezasını verdiğini açıkladı. Marshall, 30 Haziran 2017 tarihine kadar cezalandırılırken, Rawbin IV, 31 Mart 2017 tarihine kadar cezalandırıldı.

İşte Riot Games'in açıklaması şu şekilde;

Riot Games'ten Marshall ve Rawbin IV açıklaması

Riot Games'ten Marshall ve Rawbin IV açıklaması
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.