0
15 Kasım 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Mata, RNG’den Ayrıldı!

Worlds 2014'te sergilediği performans Samsung White'ın şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan ve destek rolünü tüm dünyaya sevdirmeyi başaran, turnuvanın MVP'si seçilen Cho “Mata” Se-hyeong, Royal Never Give Up takımından ayrılacağını açıkladı.

2015 yılı itibariyle Çin LPL ligine tranfer olan oyuncu ilk olarak Vici Gaming'in formasını giydi. Kendi performansının altında kalan oyuncu, daha sonra Çin'in en güçlü ekiplerinden RNG'ye transfer oldu. Uzi ile büyük bir ikili olması beklenen Mata ilk sezonunda RNG ile Çin LPL Bahar sezonunda şampiyonluk yaşadı. Ancak Mata'nın elde ettiği şampiyonluk yalnızca bununla kaldı.

Çünkü daha sonra RNG düşüşe geçmiş, MSI 2016'da Yarı Final'de elenmiş, LPL Yaz Sezonu'nu ikinci tamamlamış ve Worlds 2016'da Çeyrek Final'de turnuvaya veda etmişti. Mata yeni sezon öncesinde Kore'ye geri dönme kararı alarak RNG'den ayrılacağını açıkladı. Mata, RNG ile yer alacağı 2016 NEST etkinliğinden sonra takıma veda edecek.

Cho “Mata” Se-hyeong,

Cho “Mata” Se-hyeong

 Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.