0
03 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

MDL 2016 Autumn’da Şampiyon Belli Oldu!

Çin'in Xiamen şehrinde gerçekleştirilen, Mars.TV organizasyonu olan MDL 2016 Autumn'da şampiyon belli oldu. Sezonun ilk LAN turnuvası olan etkinlikte sekiz takım mücadele etti. Evil Geniuses, MVP Phoenix, OG, Team Secret, Newbee, Vici Gaming, iG Vitality ve LGD.Forever Young takımlarının yer aldığı turnuvada takımlar dörderli olarak iki ayrı gruba dağıldı.

A grubundan Newbee ve Team Secret takımları Yarı Final'e yükselirken, B grubundan da Evil Geniuses ve OG takımları Yarı Final'e yükselen takımlar oldu. Yarı Final eşleşmelerinde Newbee, OG'yi 2-1 ile devirdi ve Kazananlar Final'ine yükseldi. Diğer Yarı Final eşleşmesinde Evil Geniuses, Team Secret'ı 2-1 ile geçerek Newbee'nin rakibi oldu. Kazananlar Final'inde karşı karşıya gelen iki takım arasındaki mücadeleyi Newbee 2-1 kazandı ve turnuvanın Büyük Finali'ne yükseldi.

Kaybedenler Grubu'nda ilk turda MVP Phoenix, Vici Gaming'i 2-1 ile eledi. LGD.Forever Young ekibi de iG Vitality'i 2-0 ile geçerek sonraki tura yükseldi. İkinci turda Yarı Final'den elenen takımlarla eşleşen ilk tur takımları bu turda turnuvaya veda etti. OG, Vici Gaming'i 2-0 ile geçerken, Team Secret, LGD'yi 2-0 ile geçti. Yarı Final'de karşılaşan OG ile Team Secret arasındaki mücadeleyi OG 2-0 kazandı ve yoluna devam etti.

Kazananlar Finali'ni kaybeden Evil Geniuses ile Kaybedenler Finali'nde eşleşen OG, grupta 2-1 kaybettiği ekibe, bu aşamada da 2-1 kaybederek turnuvaya veda etti. Evil Geniuses, bu sonuçlar birlikte Büyük Final'e yükseldi ve yeniden Newbee'nin rakibi oldu.

Büyük Final'de kozlarını tekrar paylaşan bu iki takım arasındaki mücadeleyi Evil Geniuses 3-1 kazanmayı başardı. Böylelikle EG, hem rövanşı almış oldu hem de turnuvanın şampiyonu olmuş oldu.

MDL 2016 Autumn

MDL 2016 Autumn
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.