0
31 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

MLG Columbus 2016 İkinci Gün Tamamlandı!

Kuzey Amerika'da devam eden Valve destekli Major turnuva MLG Columbus 2016'da ikinci gün karşılaşmaları tamamlandı. Bu karşılaşmalar sonrasınan gruplarında birinci olan ekipler belli oldu. Çeyrek Finallere seri başı olarak çıkan iki galibiyetli takımlar şu şekilde; Luminosity Gaming, Team Liquid, Astralis ve Natus Vincere. 

Dün yapılan karşılaşmalara en büyük sürpriz Team Liquid ile Fnatic arasındaki karşılaşmada yaşandı. Fnatic ekibi Dust 2 haritasında rakibi ile kıyasıya bir mücadele içine girdi. Uzatmaları gördüğümüz maçta Team Liuqid, 22-19 ile galip gelerek Çeyrek Final'e seri başı olarak yükselmeyi başarıdı.

Uzatma serileri derken, dünkü maçlardan biri olan FlipSid3 Tactics ile mousesports takımları arasında oynanan maçta dillere destan bir mücadele yaşandı. İki takımın birbirlerine üstünlük kuramaması nedeniyle tam tamına elli dokuz round izlemiş oldu. Bir maçın otuz round sürdüğünü ele alırsak, takımlar iki maç üst üste oynamış gibi oldu. Bu çetin mücadeleden 31-28 ile mousesports galip ayrıldı ve bugün yapılacak olan son maça çıkmaya hak kazandı.

Bir diğer sürpriz ise son dönemlerdeki düşüşü ile büyük bir hayal kırıklığı yaratan Team enVyUs'ın kendini kanıtlamak için fırsat gördüğü MLG Columbus 2016'da da istediği performansı sergileyemedi. İlk gün karşılaşmalarından sonra dün de kaybeden Team enVyUs, turnuvaya veda etti.

Dünkü karşılaşmalar sonrasında Çeyrek Final biletini almak son şansların elde edileceği eşleşmeler şu şekilde; NiP vs. Mousesports, Fnatic vs. FaZe Clan, CLG vs. Gambit, Virtus.Pro vs. G2 Esports.

Dün yapılan karşılaşmaların sonuçları ve oluşan puan durumu şu şekilde;

MLG Columbus 2016, İkinci Günün Adından...

MLG Columbus 2016, İkinci Günün Adından...
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.