0
03 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

MLG Columbus 2016’da Finali Adı Na’Vi – Luminosity Gaming!

Amerika, Ohio'da gerçekleştirilen Valve destekli Major turnuva MLG Columbus 2016'da finali adı belli oldu. Bugün oynanacak olan final karşılaşmasında Natus Vincere ile Luminosity Gaming takımları beş maçlık bir seri üzerinden karşı karşıya gelecek.

D grubunda yer alan Na'Vi, Virtus.Pro, Cloud9 ve G2 Esports takımları ile aynı grupta bulunuyordu. Cloud9 ve Virtus.Pro'yu deviren ekip lider olarak Çeyrek Final'e yükselmeyi başarmıştı. Çeyrek Final aşamasında İsveç'in efsanevi takımlarından biri olan Ninjas in Pyjamas ile karşılaşan Na'Vi zorlu karşılaşmadan 2-0 galip ayrılarak adını Yarı Final'e yazdırmayı başardı.  Yarı Final'de, Fnatic'i 2-0'lık net skorla geçen Astralis ile eşleşen Na'Vi, rakibine maç vermeden 2-0 ile galip gelerek ilk finalist olmayı başardı.

Ninjas in Pyjamas, mousesports ve FlipSid3 Tactics ile birlikte A grubunda yer alan Luminosity, mousesports ve Ninjas in Pjyamas takımlarını yenerek lider olarak Çeyrek Final'e yükseldi. Çeyrek Final'de Virtus.Pro ile eşleşen ekip, oldukça zorlandığı seriden 2-1 galip ayrılmayı başararak Yarı Final'e yükseldi. Yarı Final'de ev sahibi takımlardan biri olan Team Liquid'e karşı mücadele veren Luminosity Gaming, zaman zaman rakibine karşılık vermekte zorlansa da seriyi maç kaybetmeden 2-0 kazanmayı başardı ve diğer finalist oldu.

$500.000'lık ödülün sahibi olacak takımı belirleyecek olan Natus Vincere - Luminosity Gaming karşılaşması bugün 20.45'de MLG Twitch.tv kanalından canlı yayınlanacak.

Counter Strike Global Offensive

Counter Strike Global Offensive
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.