0
04 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

MLG Columbus 2016’nın Şampiyonu: Luminosity Gaming!

Amerika, Ohio'da düzenlenen Major turnuva MLG Columbus 2016'da şampiyon belli oldu. Natus Vincere - Luminosity Gaming arasında gerçekleştirilen final mücadelesinde 2-0'lık skorla Luminosity Gaming kupaya uzanan ekip oldu.

Brezilyalı ekip böylelikle ilk Major şampiyonluklarını da kutlamış oldu. Oldukça çekişmeli geçen Mirage haritasında 19-17 ile rakibini devirmeyi başaran Luminosity Gaming, Overpass haritasında daha rahat bir maç çıkararak 16-2 ile kazanmayı başardı ve seride 2-0'a ulaşarak şampiyonluğu elde etti ve $500.000'ın sahibi oldu.

Turnuvanın başlangıcından beridir inanılmaz bir takım oyunu sergileyen Natus Vincere, maalesef ikincilik ödülü $150.000'lık ödülle evlerine döndü. Yarı final'de elenen Astralis ve Team Liquid takımları da $70.000 kazandı.

Final karşılaşmasından önce gerçekleştirilen Amerika vs. Avrupa All Star maçında, Hiko, S1mple, tarik, Skadoodle ve shroud beşlisine sahip Amerika takımı, GeT_RiGhT, kennyS, rain, Maikelele ve NiKO beşlisine sahip Avrupa takımını Nuke haritasında 22-19 yenmeyi başardı.

Luminosity Gaming

Luminosity Gaming
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.