0
24 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

MonteCristo, DoA ve PapaSmithy, MSI’da Sunuculuk Yapmayacak

League of Legends arenasının en çok tanınan sunucularından MonteCristo, DoA ve PapaSmithy, oyunun geliştiricisi Riot Games ve MSI turnuvası ile ilgili ödemeler konusundaki anlaşmazlıklar sebebiyle bu turnuvada bulunmayacaklar.

OnGameNet organizasyonunda sunuculuk görevi yapan bu üçlü aynı zamanda serbest olarak da çalışabiliyorlar. Christopher “MonteCristo” Mykles, Erik "DoA" Lonnquist ve Chris “PapaSmithy” Smith, bugün paylaştıkları ortak bildiride, Riot Games'in bu sektördeki standart ücretleri ödemeyi kabul etmemesi üzerine MSI'da bulunmayacalarını bildirdi.

Sezonun başında Counter-Strike: Global Offensive, DotA 2, Starcraft 2, Halo 5 ve Hearthstone gibi yapımlarda ödenen ücretleri baz aldıklarında Riot Games, kabaca bunların %40 ile %70'i arasında değişen tekliflerle geldiğini belirtildi.

Eğer bu ücretleri kabul ederlerse, uzun dönemde kariyerlerinin zarar göreceğini ve tüm sektörde serbest çalışanların daha düşük ücretlerle çalışacağı bir ortama döneceği belirtildi.

MonteCristo

DoA ve MonteCristo
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.