0
13 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Mouse’a Çin’den Kötü Haber!

Worlds 2016'da yer alan Çin LPL takımı Edward Gaming'in üst koridor oyuncusu olan Chen "Mouse" Yu-hao'ya ülkesi Çin'den üzücü bir haber geldi. Çeyrek Final eşleşmelerinin üçüncü gününde ROX Tigers ile önemli bir maça çıkacak olan EDG, Mouse'dan yararlanamayacak.

Takımdan yapılan açıklamaya göre Mouse'un Çin'de yaşayan aile bireylerinden birinin hayatını kaybetmesi sonucu Mouse'un acil durum nedeniyle ülkesine dönmek zorunda kaldığı belirtildi. Bu durum nedeniyle kadrodan çıkarılmak zorunda kalan Mouse'un yerini Yang "Koro1" Tong alacak.

Yang "Koro1" Tong, turnuva öncesinde belirtilen kadroda yer almasa da Riot Games, bu duruma özel olarak EDG takımına izin verdi. Takımın bildirdiği yedek listesinde yer alan Lee "Scout" Ye-chan'ın bir orta koridor oyuncusu olması, Mouse'un da kadro dışı kalmasının aile üyesini kaybetmesi sonucu olarak EDG'nin kendi iradesi dışında gerçekleşmesi nedeniyle Riot Games, EDG'ye sezon içerisinde kullandığı oyunculardan birini yedek olarak kullanma hakkı tanıdı.

EDG, bu karar sonrasında geçen sene hayal kırıklığı yaratan üst koridor oyuncuları olan Yang "Koro1" Tong'u çağırmak zorunda kaldı. Bakalım Mouse'un yaşadığı bu durumun takıma etkisi nasıl olacak?

Mouse, PlayOff aşamasında maalesef takımla olamayacak.

Mouse, PlayOff aşamasında maalesef takımla olamayacak.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.