0
14 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

MSI 2016’da Finalin Adı Belli Oldu!

Çin'de gerçekleştirilen MSI 2016'da son Yarı Final eşleşmesi bugün oynandı. Garena bölgesi şampiyonu Flash Wolves ile Kuzey Amerika LCS şampiyonu CLG'nin karşı karşıya geldiği karşılaşmadan CLG 3-1 galip ayrılmayı başardı ve Final'de SKT T1'nın rakibi oldu.

Amerika LCS'te hiç umulmadık bir şekilde şampiyonluğa ulaşan CLG, buradan aldıkları ivme ile performanslarını katlamaya devam etti. Altın çağını yaşayan ekip, MSI 2016'da grup maçlarında oldukça iyi bir performans göstererek ikinci sırada tamamladı.

Flash Wolves ile eşleşen ekip, özellikle destek rolü oyuncuları Zaqueri "Aphromoo" Black'in sergilediği muazzam destek performansı ile eşleşmede 3-1 galip gelmeyi başardı. Sona tercihleriyle rakip takımı şaşırtan ve bu seçimin hakkını veren Aphromoo takımının galibiyetinde önemli bir yere sahip oldu.

Serinin öne çıkan şampiyonu kesinlikle Ryze olarak göze çarpıyor. Dört karşılaşmada da seçilen Ryze, seçildiği takımlarda galibiyet yüzü gördü. Oyuna damgasını vurmayı başaran Ryze, seçildiği her karşılaşmada takımlara yüksek bir verim sağladı.

Yarın yapılacak ve 08.30'da başlayacak Final karşılaşmasında SKT T1 ile CLG ekipleri kozlarını paylaşacak. Geçtiğimiz sene finalde kaybeden SKT T1 mi yoksa Kuzey Amerika'nın henüz daha düşmediğini göstermek isteyen CLG mi? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

MSI 2016 PlayOffs

MSI 2016 PlayOffs
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.