0
09 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

MSI 2016’da Grup Aşaması Tamamlandı!

Shanghai'da düzenlenen MSI 2016'da beş gün süren grup aşaması, dün yapılan karşılaşmalarla birlikte sona erdi. Grup aşaması sonucunda Royal Never Give Up, Counter Logic Gaming, Flash Wolves ve SK Telecom T1 takımları Yarı Finaller'e yükselmeyi başardı. Bu aşamada Avrupa LCS şampiyonu G2 Esports ve Türkiye Şampiyonluk Ligi'nin yanı sıra, IWCI şampiyonu olan SuperMassive takımları turnuvaya veda etti.

Temsilcimiz son karşılaşmalarından da iki yenilgi alarak turnuvayı yalnızca bir galibiyet ile tamamladı. SKT T1 takımı dört yenilginin üstüne dört galibiyet almayı başarıp, Flash Wolves ile puanlarını eşitlese de, Flash Wolves'a iki maçta da yenildikleri için alt sırada kaldılar. Son gün CLG ekibi iki galibiyet almayı başarınca ikinci sıradaki yerlerini korumayı başardı.

MSI 2016'nın beşinci gün karşılaşmalarının toplu sonuçları ve oluşan puan durumu şu şekilde;

MSI 2016 Beşinci Gün Karşılaşmaları Sonuçları

MSI 2016 Beşinci Gün Karşılaşmaları Sonuçları

MSI 2016 Puan Durumu

MSI 2016 Puan Durumu

Bu sonuçlar neticesinde Yarı Final eşleşmeleri de belli oldu. RGN ile SKT T1 eşleşirken, CLG ile FW takımı eşleşti. Beş maç üzerinden yapılacak olan karşılaşmalar sonrasında galip gelen ekipler, Final'e yükselecek.

Turnuvanın bir diğer sonucu ise turnuva öncesinde belirtilen torba durumu. İlk dört sırayı alan bölgeler olan Çin, Kuzey Amerika, Garena ve Kore bölgelerinde Yaz sezonu şampiyonu olan takımlar birinci torbadan Worlds 2016'ya katılacaklar. Avrupa ilk dört takım arasında yer alamadığı için birinci torbada yer alamayacak. MSI 2016'da beşinci sırada bulunan Avrupa bölgesinin Yaz mevsimi şampiyonu ikinci torbaya gerileyerek Avrupa LCS'in iki numaralı seri başıyla aynı torbada yer alacak. Üç numaralı seri başı ise üçüncü torbadan katılacak.

Grup aşamasını altıncı tamamlayan SuperMassive'in temsil ettiği Wildcard bölgesinin torbasında ise herhangi bir değişiklik yaşanmayacak. Sezon sonu düzenlenecek olan Wild Card turnuvasında Final'e kalan ekipler, Worlds 2016'ya üçüncü torbadan katılacaklar.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.