0
05 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

MSI 2016’da İkinci Gün Tamamlandı!

Shanghai'da devam etmekte olan Mid Season Invitational 2016 League of Legends turnuvasında ikinci gün karşılaşmaları bugün yapılan altı karşılaşma ile birlikte tamamlandı. Bugün oynanan karşılaşmalarda temsilcimiz SuperMassive, bir galibiyet çıkarmayı başardı ve ilk defa böylesine büyük bir arenada galibiyet gören Türk takımı olmayı başardı.

Günün ilk karşılaşmasında G2 Esports ile CLG takımları karşı karşıya getirdi. League of Legends'ın çıkışından bu yana süren bu iki kıta arasındaki tatlı rekabetin etkileri bu maçta da yaşandı. Bu sefer öne geçen taraf Amerika tarafı oldu. CLG, G2 Esports'u yenerek Amerikan taraftarlarını mest etti.

İkinci karşılaşmada turnuvanın en çok beklenen maçı oynandı. Çin şampiyonu RNG ve Kore şampiyonu SKT T1'ı karşı karşıya getiren maçta Faker, profesyonel oyunculuk kariyerinin en kötü performansını sergiledi. SKT T1'ın sergilemiş olduğu dağınık görüntü RNG'nin rahat bir galibiyet elde etmesine neden oldu.

Üçüncü karşılaşmada temsilcimiz SuperMassive ile Flash Wolves takımları karşı karşıya geldi. Temsilcimizin ilk defa oyunun erken safhasını kaybetmeden eşit bir şekilde götürmeyi başardığı karşılaşmada bu sefer takım savaşlarında alınan kötü kararlar ve sonrasındaki yakalanmalar ile birlikte Flash Wolves'ın gerisine düştü. Bu avantajı iyi değerlendiren Flash Wolves takımı karşılaşmadan galibiyet ile ayrılmayı başardı.

Dördüncü karşılaşmada RNG ile G2 Esports karşılaştı. İlk üç maçında galibiyet yüzü göremeyen G2, aynı zamanda çok kötü performans sergilemesiyle birlikte oyuncularda tedirginlik ve ağır bir baskı olduğu gözlemlendi. Oyuncuların kötü performansı RNG karşılaşmasında da sürünce RNG kolay bir galibiyet daha elde etti ve yenilgisiz liderliğini sürdürdü.

Günün beşinci karşılaşmasında temsilcimiz SuperMassive, CLG ile karşılaştı. Turnuvada sergilediği performans ile dikkatleri üzerine toplayan ve oldukça formda olan CLG, SuperMassive'in serglemiş olduğu performans sonrasında şaşkınlığa uğradı. Oyunun ilk dakikasından beridir, CLG'ye karşı oldukça agresif oynayan SuperMassive takımı, bunun ekmeğini de kazandı. Rakibini hazırlıksız yakalayan SuperMassive, rakibine nefes alma fırsatı vermeden, erken safhada elde ettiği avantajı iyi kullanarak ve güzel rotasyonlarla birlikte karşılaşmadan galip ayrılmayı başardı.

Bu galibiyet bir Türk takımının Riot'un düzenlediği Dünya Şampiyonaları'nda elde ettiği ilk galibiyet oldu. Daha önce 2014 yılında Dark Passage 2014 Worlds'e katılmayı başarmış, ancak galibiyet almayı başaramamıştı.

Günün son karşılaşmasında ise Flash Wolves, RNG yenilgisinin şokunu atlatamayan SKT T1'ı devirmeyi başararak başka bir sürpriz sonucun daha altına imza attı. Bu durum sonrasında sıralama oldukça ilginç bir hal aldı. İşte ikinci gün karşılaşma sonuçları ve oluşan puan durumu;

2016 MSI İkinci Gün Karşılaşmaları

2016 MSI İkinci Gün Karşılaşmaları

2016 MSI Puan Sıralaması

2016 MSI Puan Sıralaması
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.