0
13 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

MSI 2016’da İlk Finalist Belli Oldu!

Grup aşaması sonra erdikten sonra verilen ara bugün yapılan karşılaşma ile birlikte son buldu. Bugün yapılan karşılaşmada ilk Yarı Final mücadelesi oynandı. Grup aşamasını lider olarak tamamlayan Çin temsilcisi Royal Never Give Up ile birlikte, grup aşamasını dördüncü sırada tamamlayan Kore temsilcisi SK Telecom T1, kozlarını final için paylaştı.

İlk karşılaşmada ağırlığını koyan taraf RNG oldu. Faker, etkili bir Fizz performansı sergilese de RNG ilk karşılaşmadan galip ayrılmayı başardı. Ancak bu onlara çok pahalıya patladı. Sonraki üç karşılaşmada önlenemeyen bir güç olarka SKT rol almaya başladı.

İkinci karşılaşmada Faker, Azir'i seçtikten sonra ve üzerine şiirlik bir performans ile ölmeden karşılaşmayı tamamladı ve seriyi 1-1'e getirmeyi başardı. Üçüncü karşılaşmada yine Faker'ın üzerine oynamaya çalışan RNG, yine sert kayaya çarptı. Yine Fizz seçimi ile RNG'nin karşısına çıkan Faker'a bu sefer üst koridor ve nişancı rolünden de iyi bir destek gelince, RNG için mağlubiyet kaçınılmaz oldu.

Son karşılaşmada artık Faker'ın üzerine oynamaktan vazgeçen RNG, Ryze'ı açıkta bıraktı. SKT T1, istediği kompozisyonu çok rahat aldığı seçim ekranında, karşılaşmayı RNG'ye bir kule, bir ejderha, bir baron, bir skor dahi vermeden kazanmayı başararak adeta güç gösterisi yaptı ve seriyi 3-1'e getirerek ilk Finalist oldu.

Yarı Final'in diğer eşleşmesi yarın Counter Logic Gaming ile Flash Wolves arasında oynanacak. Beş maçlık seri üzerinden oynanacak karşılaşmada üç galibiyete ulaşan takım SKT T1'nın Final'deki rakibi olmaya hak kazanacak? Sizce hangi takım SKT'nin rakibi olur? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

MSI 2016 PlayOffs

MSI 2016 PlayOffs

 Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.