0
18 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

MVP Phoenix, Sözleşme Yenileme Görüşmesinde!

The International 6'nın sona ermesiyle birlikte MVP Phoenix, takımda yer alan oyuncularla yeni sözleşmeler için görüşmelere şimdiden başladı.  Takım oyuncularından Lee “Forev” Sang-don, Koreli yorumcu Aqua Heart'e yaptığı açıklamada takımdaki tüm oyuncuların MVP Phoenix ile sözleşme görüşmelerine katılacağını belirti.

Forev, başlangıçta takımdan ayrılacağını bildiren bir paylaşım yapmıştı. Ancak takımıyla birlikte yaptığı yolculuk sonrasında, fanlarının da Dota2 için en iyi Kore takımının olduğuna inanması üzerine bu paylaşım silindi.

Konu üzerine açıklama yapan Forev, bu hamlesiyle potansiyeli kulüplere kadronun sözleşme durumuna açıklık getirmek istediğini belirtti. Forev, "Bizler teklifler alıyorduk. Bu tekliflerin artması için böyle bir paylaşımda bulundum. Biz MVP ekibiylede yola devam edebiliriz, daha iyi şartlar sunulması durumunda ya da farklı kulüplere de geçiş yapabiliriz. Şuan için ayarlanmış bir durum yok." diye belirtti.

Forev, kadronun birlikte hareket edeceğini belirtti ancak, takımdan birinin önemli bir bireysel teklif alması takımdan ayrılması konusunda da açık kapı bıraktı. "Biz takım olarak hareket etmemizin daha iyi olacağını düşünüyoruz. En iyi seçeneğimiz bu. Ama tabi elbette takımdan birine çok öneml bir bireysel teklif gelirse de gitmesine izin vermeliyiz." dedi.

MVP Phoenix, bu sezon Shanghai Major'u ilk dörtte, Manila Major ve The International 6'yı ilk altıda, Dota Pit League Season 4 ve WePlay Dota 2 League Season 3'ü şampiyonlukla tamamlayarak Kore'nin en başarılı takım konumuna geldiler. Bu turnuvalardan da iki milyon dolarlık bir gelir elde ettiler.

Kim "DuBu" Doo-young, Kim "Febby" Yong-min, Lee "Forev" Sang-don, Kim "QO" Seon-yeop ve Pyo "MP" No-a beşlisi The International 6 sonrasında MVP Phoenix ile sözleşmeleri sona ermiş ve artık serbest oyuncu statüsüne geçmişlerdi.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.