0
03 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

MVP Phoenix’ten Bir Uluslarası Turnuva Şampiyonluğu Daha!

Kore'nin son dönemlerde piyasaya sunduğu Dota 2 takımı MVP Phoenix, en son Dota Pit League Season 4'te şampiyonluğa ulaşmıştı. Son The International'ın şampiyon Evil Geniuses'ı devirmeyi başarmışlardı.

28 Nisan - 01 Mayıs tarihleri arasında Ukrayna Kiev'de gerçekleştirilen WePlay Dota2 League Season 3'te Vega Squadron'la Final karşılaşmasında karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 3-1 kazanan Kore ekibi turnuvayı şampiyonlukla bitirerek yeni bir uluslararası turnuva şampiyonluğu elde etti.

MVP Phoenix, Vega Squadron, Evil Geniuses ve Ad Finem'le birlikte B grubunda yer alıyordu. Final'de karşılaştıkları Vega Squadron'a karşı kaybedip, Ad Finem'e karşı kazanınca son karşılaşmada Evil Geniuses'a karşı oynamaya hak kazandı. Evil Geniuses'ı devirmeyi başaran MVP Phoenix Kazananlar Yarı Finali'ne kalmayı başardı.

Yarı Final'de Natus Vincere'yi devirip ve Final'de yine Vega Squadron ile eşleştip, 2-0 ile karşılaşmadan galip ayrılan MVP Phoenix, turnuvanın genel finaline yükselmeyi başardı. Kaybedenler grubuna düşen Vega Squadron, Evil Geniuses'ı 2-1 devirmeyi başararak yeniden MVP Phoenix ile karşılaştı.

Gruplarda Vega'nın, kazananlar finalinde de MVP Phoenix'in kazandığı iki takımın eşleşmelerinde son gülen taraf MVP Phoenix oldu ve $104.120'ın sahibi oldu.

WePlay Dota2 League Season 3

WePlay Dota2 League Season 3
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.