0
04 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Neeb, İmkansızı Başardı!

Amerikalı profesyonel Starcraft II oyuncusu olan Alex “Neeb” Sunderhaft, Kore'de gerçekleştirilen KeSPA Cup 2016 turnuvasında şampiyonluğa ulaşmayı başardı. Bu durumda da on altı yıl sonra ilk kez Kore'de Batılı bir sporcunun şampiyonluğa ulaşmış oldu. Neeb, Final'de Koreli rakibi Cho “Trap” Sung Ho'yu 4-0'lık net bir skorla devirerek şampiyonluğa ulaşmayı başardı.

Esporun anavatanlarından biri olarak kabul gören Kore'de son altı yıl içerisinde düzenlenen hiç bir turnuvayı Batılı bir oyuncu kazanamamıştı. On altı yıl önce bu başarıya ulaşan ilk isim ise Ongamenet Starleague'i kazanan Kanadalı isim Guillaume "Grrr..." Patry olmuştu. Bu ismi Kore'de yayın hayatını sürdüren ve ülkemizden Enes Kaya'nın da bir dönem yer aldığı Non-Summit (Abnormal Summit) adlı TV programından da hatırlayabilirsiniz.

 Alex “Neeb” Sunderhaft

Alex “Neeb” Sunderhaft
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.