0
15 Kasım 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Northern Arena 2016’da Şampiyon Belli Oldu!

Avrupa ve Kuzey Amerika takımlarının yer aldığı Northern Arena 2016'da şampiyon belli oldu. G2 Esports ile OpTic Gaming arasında oynanan Final mücadelesinden OpTic Gaming 2-1 galip ayrılarak şampiyonluğa ulaştı.

Bu başarıyla birlikte OpTic Gaming, ikinci LAN  şampiyonluğu elde etmiş oldu. İlki ESL One Cologne'ye katılmak için yer aldığı American Minor Championship'ti B grubunda yer alan OpTic Gaming, NRG ile hem grup hem de Decider maçında karşılaştı ve rakibini yenerek ikinci sıradan Yarı Final'e yükseldi.

A grubu birincisi olan Heroic ile eşleşen OpTic Gaming rakibini 2-1 ile geçti ve adını Final'e yazdırdı. Final'deki rakibi Team EnVyUs'ı 2-0 ile geçen G2 Esports oldu. Final mücadelesindeki ilk harita Cobblestone'u 16-14 kazanan G2 olsa da, sonraki iki harita Dust II'yi 16-12, Train'i de 16-7 alan OpTic Gaming, şampiyonluğa ulaştı.

OpTic Gaming, bu şampiyonlukla birlikte $50.000'lık ödülün de sahibi olurken, G2 Esports, $25.000 elde etti.

Northern Arena 2016

Northern Arena 2016
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.