0
05 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Northern Arena 2016’da Şampiyon Belli Oldu!

Kanada, Toronto'da gerçekleştirilen CS:GO turnuvası Northern Arena 2016'da şampiyon belli oldu. On altı takımın yer aldığı turnuvada şampiyonluğa, Final karşılaşmasında Cloud9'ı 2-1 ile devirmeyi başaran Immortals ekibi ulaştı.

Immortals, şampiyonluk yolculuğuna ilk olarak A grubunu lider olarak tamamlayarak başladı. CLG, NRG eSports ve Synthetik Gaming'in yer aldığı grupta, Synthetik Gaming ve NRG eSports takımlarını yenmeyi başaran Immortals grubu lider tamamladı ve PlayOfflar'a yükseldi.

PlayOff aşamasında Çeyrek Final'de Selfless Gaming ile eşleşen Immortals, rakibini 2-0 ile devirdi. Yarı Final'de Echo Fox'un rakibi olan Immortals, bu aşamada ilk kez harita kaybetti. Ancak seriden 2-1'lik skorla ayrılmayı başaran Immortals Final'de Cloud9'nın rakibi oldu.

Cloud9, C grubunda yer alıyordu ve compLexity Gaming, Rogue ve Ace Gaming'in önünde grubu lider tamamlayarak PlayOfflar'a yükseldi. Çeyrek Final'de CLG'yi 2-0 ile geçen Cloud9, Yarı Final'de Immortals gibi ilk harita yenilgisini alsa da Heroic'i 2-1 ile geçmeyi başardı ve adını Final'e yazdırdı.

Final karşılaşmasında ilk harita olan Cobblestone'u Immortals 16-12 kazandı. ikinci harita Train'i Cloud9 16-13 kazandı ve seri son maça uzadı. Overpass haritasında oynanan son karşılaşmayı Immortals 16-11 kazanmayı başardı ve şampiyonluk ipini göğüsleyen taraf oldu. Bununla birlikte Immortals $50.000'lık ödülün sahibi olurken, Cloud9 $25.000'lık ödülün sahibi oldu.

Yarı Final'de kaybeden takımların üçüncülük mücadelesini Heroic, 2-1'lik skorla kazandı ve $15.000'ın sahibi oldu. Dördüncü olan Echo Fox ise yalnızca $5.000'lık bir gelir elde edebildi.

Northern Arena 2016 Toronto

Northern Arena 2016 Toronto
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.