0
14 Aralık 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

NRG eSports, LoL Arenasından Çekildi!

Büyük yatırımlarla birlikte Kuzey Amerika LCS'e girerek League of Legends arenasına dahil olan NRG eSports oluşumu, ilk sezonunda iyi bir sıralama elde etse de, Yaz sezonunda büyük bir düşüş yaşadı ve ligden düşmekten kurtulamadı.

Bu düşüş sonrasında takım yönetimi Kuzey Amerika CS'te mücadele ederek yeniden LCS'e yükselmeyi planladıklarını söylemiş olsalar da, dün yapılan açıklama ile birlikte bu karardan vazgeçtikleri ortaya çıktı.

Gerekli yatırımların yapılamayacağını, yeterli bütçeye sahip olmadıklarını ve diğer alanlarda odaklanmak istedikleri gerekçesiyle birlikte NRG eSports oluşumu Kuzey Amerika CS'te yer alan slot hakkını J2K Esports and Technology grubuna sattığını duyurdu.

J2K Esports and Technology grubu Gold Coin United adıyla Kuzey Amerika CS'te yer alacaklarını açıkladı. Böylece NRG eSports, bir senenin ardından LoL arenasından çekilmiş oldu.

NRG eSports

NRG eSports
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.