0
26 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

NRG eSports, Üç Yeni Transferini Duyurdu!

Bu sezon Amerika LCS'e merhaba diyen NRG eSports, kurduğu güçlü kadrosuyla dikkat çekiyordu. Sezonun başında iyi bir performans sergileyen ekip Immortals'ın ensesinde ikinci sırada bir süre devam ediyordu. Ancak son maçlara doğru performans düşüklüğü yaşayan ekip sezonu beşinci sırada bitirip PlayOfflara kalabildi.

Takım, PlayOff aşamasında Çeyrek Final'de Team Liquid'e 3-0 yenilince sezonu beşincilik/altıncılık ile bitirdi. Bu durum sonrasında takımın yönetiminde de bazı değişikliklere gidildi. Apple şirketinin iAD Yayıncılık Uluslararası İlişkiler başkanı olan Andrew Pruett takıma CEO olarak getirildi. Daha sonrasında ise takımda bir çok değişikliğe gidildi.

Kadroyu daha tecrübeli isimleri ekleyerek, yetenekli oyuncuların potansiyellere ulaşması amaçlandı. Bu yüzden orta koridor oyuncuları Lee "GBM" Chang-seok takımda tutuldu. Ancak Cloud9'dan gelen teklif sonrasında üst koridor oyuncuları Jung "Impact" Eon-yeong takımdan ayrıldı ve nişancı Johnny "Altec" Ru'nun da Cloud9'nın Challenger Series takımına transfer olması bekleniyor.

Ormancılarını ve destek oyuncularını değiştirmek isteyen NRG eSports, deneyimli oyuncular olan Lucas "Santorin" Tao Kilmer Larsen ve Alan "KiWiKiD" Nguyen'i kadrosuna kattığını duyurdu. Üst koridora da Team Liquid'in eski üst koridor oyuncusu Diego "Quas" Ruiz'in transfer edildiği açıklandı. Santorin ve Quas'la Renegades takımı da ilgileniyordu. Ancak oyuncular daha üst sıraları hedefleyen bir takım olduğu için NRG eSports'u tercih etti.

NRG eSports'un yakın zamanda nişancı rolünü de açıklayacağı belirtiliyor. Bakalım NRG eSports, bu role kimi getirecek. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

nrg

NRG eSports
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.