0
08 Haziran 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Origen, FORG1VEN ile Yollarını Ayırdı!

İspanya merkezli olan Avrupa LCS takımlarından Origen, yeni sezonun ilk haftasında iki karşılaşmadan da yenik ayrılmış ve taraftarlarını şoka uğratmıştı. Sezon arası dönemde alt koridor ikilisini kaybeden Origen, giden oyuncularının yerini Glenn "Hybrid" Doornenbal ve Konstantinos "FORG1VEN" Tzortziou-Napoleon ile doldurmuştu.

Bu transfer hamleleri taraftarlar tarafından çokca eleştirildi. Özellikle FORG1VEN'ın mental açıdan takıma hiç bir şey katamayacağı, sezon sonuna doğru askerlik için takımdan ayrılması gerekeceği ve karar verme konusunda sıkıntı yaşayacağı yorumları yapıldı.

Taraftarların bu eleştirisinin doğruluğu çok geçmeden kendisini gösterdi. İlk hafta maçlarında hiç bir varlık gösteremeyen FORG1VEN ile ilgili olarak Origen bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada oyuncunun oyuna olan motivasyonunu kaybettiğini düşünmelerinden dolayı FORG1VEN'ın as kadrodan çıkarıldığı, yerine alınacak nişancı rolündeki oyuncu bulunana kadar takımın sahibi olan Enrique "xPeke" Cedeño Martínez'in nişancı rolünde maçlara çıkacağı belirtildi.

Bu duyuru sonrasında FORG1VEN, kendi sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Yunan oyuncu, Origen'in teklifini Worlds'e gidebilmek için kabul ettiğini, ancak takıma katıldıktan sonra oynanan scrimlerin %90'nını kaybettiklerini ve sonrasında da ligde çıktıları tüm maçlardan yenik ayrılmalarıyla beraber takımın da Petter "Hjärnan" Freyschuss ile ilgilendiği haberlerini öğrenmesinden sonra motivasyonunu kaybettiğini ve profesyonel oyuncu olmanın stresi ile başa çıkamayacağını belirtti.

Aynı zamanda Blizzard'ın geliştirdiği Overwatch oyununa olan bağlılığının artması ve League of Legends'tan da soğumaya başlaması diğer etkenler olarak belirtti. Bu sebeple kariyerine süresiz olarak ara verdiğini uyuran FORG1VEN, Origen'e de başarıya aç, genç ve yetenekli bir nişancı ile devam etmeleri önerisinde bulundu. Bu ayrılık için iki tarafında suçsuz olduğunu belirten FORG1VEN, finaller sonrasında net kararını vereceğini de belirtti.

Konstantinos “FORG1VEN” Tzortziou

Konstantinos “FORG1VEN” Tzortziou
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.