0
11 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Origen’in Koçu İstifa Etti!

Fnatic'te uzun yıllar başarılı bir performans sergileyen ve bir de dünya şampiyonluğu yüzüğü takan Enrique "xPeke" Cedeño Martínez, geçen sene kendi oluşumunu kurma hayali için takımdan ayrılarak Origen takımını oluşturmuştu.

Kış sezonunu Challenger Series'te geçiren ekip, Yaz sezonunda LCS'e yükselmeyi başarmıştı. Avrupa LCS'te de başarılı performans sergileyen Origen, Avrupa üçüncüsü olarak Dünya Şampiyonası'na katılmayı başaran takım, Yarı Final'de SKT T1'a kaybedip turnuvaya veda etmişti.

Geçen sezon oldukça başarılı bir performans sergileyen Origen, bu sezon aksine yerinde sayan bir performans ile taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Dört haftanın sonunda Origen Avrupa LCS'te dörder galibiyet ve yenilgi ile altıncı sırada yer alıyor.

Bu durumun sebepleri olarak, sezon başında takımdan ayrılan başarılı koç Hermit'in NRG'ye transfer olması ve takım işlerine odaklanması gerektiği için kendini yedeğe çeken xPeke'nin yerine geçen sezonun en fazla yükseliş gösteren başarılı oyuncularından PowerOfEvil'in takıma katılması sonrasında uyum yakalayamaması olarak göze çarpıyor.

Konuyla ilgili olarak ilk hamle gerçekleştirildi. Hermit'in takımdan ayrılmasından sonra koç olarak göreve getirilen Nicolai "Hazel" Larsen'in istifa ettiği Origen'in resmi sosyal medya hesaplarından duyuruldu. Takıma olan katkıları için teşekkürlerini sunan Origen ekibi, yeni bir koç arayışına odaklandıklarını ve şimdilik bu boşluğu  Enrique "xPeke" Cedeño Martínez ile dolduracaklarını belirtti.

Bakalım Origen'in bugün başlayacak olan beşinci hafta performansı nasıl olacak? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Hazel, Origendeki görevinden istifa etti

Hazel, Origen'deki görevinden istifa etti.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.