0
22 Haziran 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Overwatch, League of Legends’ı Tahttan İndirdi!

E-Sporun anavatanı olarak nitelendirilen Güney Kore'de yapılan araştırmalar sonucunda en çok oynanan yapım olarak ilk sırayı alan League of Legends'ın tam dört yıldır sürdürdüğü liderlik, geçtiğimiz gün Overwatch tarafından sonra erdirildi.

Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta Overwatch'un Kore'de en çok oynanan yapımlar arasında hızlı yükselerek ikinci sıraya yerleştiğini ve League of Legends ile arasında yalnızca %6'lık bir kesim fark kaldığı haberini sizlerle paylaşmıştık.

O haberin üzerinden yalnızca on gün geçtikten sonra Overwatch, League of Legends hegomanyasına Kore'de son verdi. Yeni incelemelere göre Overwatch, League of Legends'ın %2'lik bir dilimle önüne geçerek ilk sırayı aldı ve League of Legends'ın dört yıllık saltanatını sonlandırdı. Henüz rekabetçi modun da aktif olmadığını hesaba katarsak, ilerleyen dönemlerde bu modun gelmesiyle beraber fark daha da açılabilir.

Kore'deki oyuncuların %30'undan fazlası OVerwatch oynuyor

Kore'deki oyuncuların %30'undan fazlası Overwatch oynuyor
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.