0
16 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Overwatch’un İkinci Sezonunda Değişiklikler Olacak!

Blizzard'ın geliştirdiği ve son dönemlerin en popüler yapımlarından biri olan Overwatch'un ilk sezonu bildiğiniz gibi iki gün sonra bitiyor. 6 Eylül'de başlayacak olan yeni sezon öncesinde oyunun yapımcısı Jeff Kaplan, yeni sezon için değişecek olan gelişmelerden ve eklenecek olan yeniliklerden bahsetti.

Yapılan açıklamalardan derlediğimi başlıklar şu şekilde;

Sezon 2’de ulaşabileceğiniz en yüksek yetenek puan 5000 olacak. Sezon 2’de artık kesirli sayılar olmayacak sadece tam sayılar görünecek. Artık oyuncular derecelerini bir rakam ile değil yetenek kademeleri ile belirtebilecekler. Yeni sezonda yedi adet yetenek kademesi yer alacak. Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond, Master ve Grand Master kademeleri oyuna eklenecek.

Karşılaşmalarda eşleşirken, sizin yetenek puanınıza yakın olanlarla eşleşeceksiniz. Master ve Grand Master kademeleri dışındaki kademelerde düşme olmayacak. Diamond, Master ve Grand Master kademesinde yer alacak olan oyuncular bir hafta boyunca herhangi bir karşılaşmaya girmezlerse 50 yetenek puanı kaybedecekler. Bu oyuncular en çok Diamond kademesinin tabanına kadar düşebilirler.

En iyi 500 oyuncu arasında yer alabilmek için en az elli karşılaşmada oynamış olmak gerekecek. Altın silahlar için gerekli CP'ler yeni sezonda 300CP'den 3000CP'ye çıkarılacak. Aynı zamanda yeni sezon öncesinde sizin sahip olduğunuz CP'ler de 10'la çarpılacak. Yeni sezonda yetenek kademenize bağlı olarak puan kazanacaksınız.

Sudden Death modu kaldırıldı. Artık maçlar berabere bitebilecek. Beraberlik sonucunda iki takımdaki oyuncular da bir miktar puan kazanacak.




Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.