0
27 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Philadelphia 76’ers, Team Dignitas ve Apex Gaming’i Satın Aldı!

NBA Doğu Konferansı Atlantik Grubu takımlarından olan, 1949 yılında kurulan ve NBA tarihinde üç kez şampiyonluğa ulaşan Philadelphia 76ers, bir değil tam iki takımı satın alarak eSpor arenasına giriş yaptı.

76ers yönetimi Kuzey Amerika'da eSpora giriş yapan ilk büyük ölçekli kulüp oldu. Daha önce Sacramento Kings'in ortaklarından bazıları NRG eSports'a yatırım yapmasına rağmen bu bireysel yatırımdı. Avrupa'da bir çok kulübün eSpora çoktan giriş yaptığını biliyoruz. İlk kez Amerika'dan giriş yapan 76ers takımı, Kuzey Amerika'daki en geniş marka bilinirliğine sahip takımlardan biri olan Dignitas takımını satın aldı.

Dignitas'ın bünyesinde CS:GO, Overwatch, Heroes of the Storm, Smite kadroları bulunduruyor. League of Legends arenasına da giriş yapmayı isteyen NBA ekibi, Dignitas'ın yakın ilişkiler kurduğu Apex Gaming'i bünyesine katarak bir taşla iki kuş vurdu. Böylelikle hem CS hem de LCS'te ayrı slot haklarına sahip olundu.

Philadelphia 76ers, eSpor'da kendi adını kullanmayacak. Bunun yerine marka değeri daha iyi olan Dignitas adıyla yer almaya devam edecek. Ancak takımın yönetimi, pazarlaması, finansal işleri tamamen 76ers'in kendi kanallarından yürütülecek.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.