0
11 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

PSV Eindhoven, eSpora Giriş Yapıyor!

Geleneksel sporlarla uğraşan kulüplerin yavaş yavaş eSpora yatırım yapmaya başladığı artık bilinen bir gerçek. Ülkemizde dahil, bir çok ülkede takımlar artık bu alanlara da yatırım yapmaya başladı ve bir çok örnek ile karşı karşıya geldik.

Bu takımlara bir yenisi de Hollanda'dan eklendi. Hollanda futbolunun futbolcu fabrikası takımlarından biri olan PSV Eindhoven, yaptığı açıklamada eSpora yönelik yatırımlarda bulunacağını belirtti. Şimdilik bünyesinde hiç bir oyuncuya yer vermeyen kulüp, FIFA 17'nin piyasaya çıkışıyla birlikte bir turnuva düzenleyeceğini ve bu turnuvadan bir kaç oyuncuyu kulüp bünyesine dahil edeceğini açıkladı.

Bunun yanı sıra kulübe dahil olan oyuncuların, kulüpteki diğer sporculardan farklı bir muamele görmeyeceğini, tüm kulüp çalışanlarla eşit şartlarda, eşit imkanlara sahip olacağı da belirtildi. Kulüp yönetimi konuyla olarak yaptığı açıklamada "Genç taraftarlarımızın da isteklerine cevap vermemiz bizim için çok önemli. Elektronik sporların gün geçtikçe katettiği yolu görmezden gelmek imkansız. Dijitalleşen dünyada PSV'nin en iyi şekilde temsil edilmesini sağlamak en büyük amaçlarımızdan biri. Tabi bunu sağlamak için esporlara yönelik çalışmalar yapıp, bu arenada yer almamız gerekiyor". şeklinde belirtildi.

PSV Eindhoven

PSV Eindhoven kulübü, FIFA 17'nin çıkışıyla birlikte turnuva düzenleyerek bünyesine katacak oyuncu arayacak.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.