0
18 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Qiao Gu Reaper, Yarı Final’den Çekildi!

League of Legends'ın Asya liglerinden biri olan Çin LPL liginde EDward Gaming ile Qiao Gu Reaper arasında oynanacak olan Yarı Final karşılaşmasından EDward Gaming, hükmen galip ayrılarak Final'de Royal Never Give Up takımıyla eşleşmiş oldu.

Çin'in bu sezon ki en başarılı takımlarından biri olan ve favori olarak gösterilen takımlardan Qiao Gu Reaper'da yaşanan oyuncu tartışmaları nedeniyle Yarı Final'den çekilmek zorunda kaldı. İlk olarak sıkıntılar orta koridor oyuncuları Kim “Doinb” Taesang’ın ormancıları Baek “Swift” Daehoon’un koçun belirttiği taktiklere uymayarak kendi istediği tarzda oyun sergilediğini, sosyal medya üzerinden kamuoyuna açıklamasıyla başladı.

Bu durumu doğru bulmayan ve hali hazırda Riot Games tarafından açıklanan kurallarla bağdaşmayan bu hareket nedeniyle Doinb kadro dışı bırakıldı. Takım Doinb'nin açıklamalarını da doğruluk içermediğini belirtti. Ayrıca Riot Games ve Çin Elektronik Sporlar Federasyonu’nun desteği ile birlikte oyuncu hakkında soruşturma başlattıldı.

Bu nedenden ötürü takım belli bir süre Huang “Mortred” Zikun ve Kim “BoriSal” Yeonghoon ikilisini rotasyonla oynattı. Ancak Mortred'in bileğinde yaşadığı sakatlık sonrasında o da kadroda yer alamadı ve takımda orta koridor için sadece BoriSal kaldı. Bunun üzerine takım eski yedek oyuncuları Bae “dade” Eojin'i yeniden kadroya dahil ettiklerini duyurdu.

Ancak yine talihsizlikler Qiao Gu Reaper'ın yakasını bırakmadı. Kurallar gereği, PlayOff'lar başladığı tarihten sonra takıma dahil olan oyuncular PlayOff süresince forma giyememekte. Bu sebeple dade de karşılaşmada oynamayacağı anlaşılması sonrasında BoriSal, karşılaşma için çağırıldı. Ancak bir saat ertelenmeye rağmen BoriSal zamanında maça yetişemedi ve Qiao Gu Reaper takımı karşılaşmadan çekilme kararı aldığını açıkladı.

Böylelikle EDward Gaming, hükmen galibiyet ile Final'e yükselen son ekip oldu.

dade

Bae “dade” Eojin
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.