0
26 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Quas, NA LCS’e Geri Dönüyor!

Geçen sene Amerika LCS Yaz Sezonu'nda Team Liquid'in üst koridorundaki performansı ile ilgi çeken oyuncu Diego "Quas" Ruiz, 2013 yılından beridir Kuzey Amerika LCS'te mücadele ediyordu. Team Curse ile LCS macaerasına başlayan Quas, 2015'te Team Liquid'e transfer olmuştu.

Yaz sezonunda takımıyla birlikte uzun bir süre liderlik savaşı veren Quas, son haftalarda alınan başarısız sonuçlar ve sergilenen performanslarla hayal kırıklığı yaşamıştı. Bölgesel Finaller'de Cloud9'a yenilen ekip, Worlds'e de gidememişti. Sezonun tamamlanmasıyla birlikte  Quas, kadrodan çıkarılmıştı. Ağustos ayından beridir takımsız olan Quas, yayıncı olarak yaşamına devam etti.

Bahar sezonunda iyi bir sıralama aavantajı elde edemeyen takımlardan bazıları Quas'ı yeniden profesyonel arenaya getirmek için tekliflerini sundu. Geçtiğimiz günlerde Challenger Series takımı kurmayı planlayan Immortals, Impact'in Cloud9'a transfer olacak olması sonrasında üst koridoru boşalan NRG eSports ve LCS'teki yerini korumayı başaran Renegades takımları Quas'a teklif sundu.

Quas'a yakın olan kaynaklara göre, oyuncu kendisine sunulan teklifler ve takımların konumuna göre NRG eSports'a gitmeye sıcak bakıyor. Team Liquid takımından sebebi açıklanmayan sebepler neticesinde ana kadrodan çıkarılan Quas, Team Liquid adı altında yayıncılık yapmaya devam etti. LCS'ten gelen tekliflerden sonra yeniden kendini kanıtlama şansı bulan Quas'ın bu tekliflerden birini değerlendireceği düşünülüyor.

Diego "Quas" Ruiz

Diego "Quas" Ruiz

 Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.