0
24 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Riot Games, Kuzey Amerika’da Yeni Bir Oluşum Başlatıyor!

Riot Games, League of Legends'ın sürdürebilirliğini arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda bir çok turnuva ve etkinlik düzenleyen Riot Games, Kuzey Amerika'da başlatacağı yeni bir programı daha duyurdu.

Oyunun eSpor alanındaki şuan için en büyük sıkıntısının oyuncu havuzunun giderek daralması olarak göze çarpıyor. Takımların sürekli olarak birbirlerinden transfer yapması, sürekli aynı oyuncular üzerinden turnuvaların devam etmesi, yeni oyuncuların arena pek giriş yapamaması bu duruma neden oluyor.

Riot Games, oyuncu havuzunu genişletmek adına Kuzey Amerika Keşif Hareketi adı verilen programla birlikte, gelişimi ve oyun kondisyonunu sürekli zorlayan bir hareket gerçekleştirilecek. Bu hareketin amacı yeni genç yeteneklerin takımlarca farkedilmesini sağlamak ve amatör oyuncularla takımlar arasındaki ilişkiyi kurmak olacak. Riot Games, bu sistemi Kuzey Amerika Futbol Ligi olan NFL'de uygulanan sistemden esinlenerek geliştirdi.

Riot, Ekim sonuna doğru Kuzey Amerika’nın dereceli sıralamalarını kontrol edecek. Üst koridor, orman, orta koridor, nişancı ve destek rollerinden her biri için en yüksek dereceye sahip dört kişi etkinliğe davet edilecek. Ancak bu davetiyeleri alabilmek için bazı şartlara da uyulması gerekiyor. Keşif Hareketi, 13 Kasım’da Kuzey Amerika LCS Los Angeles Stüdyosu’nda gerçekleşecek. Burada oyuncular LCS profesyonel oyuncuları ve koçları tarafından takımlara ayrılacak. Birkaç günlük çalışmanın ardından, takımlardan her biri bir diğeriyle karşılaşacak şekilde bir turnuva düzenlenecek.

Oyuncuların davet edilmesi için yerine getirmesi gerektiği koşullar şu şekilde;

Ekim’de oyunculara sunulacak olan ankete cevap vermeli.

2017 Mücadele Serisi İlkbahar Sezonu başladığında 16 yaşını doldurmuş olmalı.

LoL’ü profesyonel olarak oynama konusunda gerçekten istekli olmalı.

Davetiyeler gönderildiğinde, etkinlik içerisinde yer alacak takımlar da dahil olmak üzere, hiç bir eSpor oluşumu ile sözleşme imzalamamış olmalı.

Bölgelerarası Göç Poliçe’si tarafından kesinleşmiş olarak Kuzey Amerika vatandaşı olmalı.

Oyuncuların davranış kontrolünden geçmiş olmaları gerekmekte. Mücadele Serisinde yer alacak oyuncuların, LCS oyuncularının geçmesi gereken testin benzerini de geçmiş olması gerekiyor. Bu da oyuncuların daha önceki oyunları içerisindeki davranışlarının inceleneceği anlamına geliyor.

esport

Riot Games, eSporun en büyük sorunlarından biri olan oyuncu havuzunu genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.