0
30 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Riot Games Türkiye, Babunia’yı Turnuvalarından İhraç Etti!

Yükselme Ligi takımlarından biri olan Zone E-Sports takımının orman rolü oyuncusu Bartosz “Babunia” Dzikowski, 2016 yılı boyunca Riot Games Türkiye'nin organize edeceği hiç bir turnuvada yer alamayacak.

Geçtiğimiz günlerde başlayan Yükselme Ligi elemelerinde kendisine ait olmayan hesapla mücadele ettiği tespit edilen Bartosz “Babunia” Dzikowski, Riot Games tarafından turnuvalardan ihraç edildi. Lolespor.com adresinden yayınlanan açıklama şu şekilde;

Bartosz “Babunia” Dzikowski

Bartosz “Babunia” Dzikowski

Oyuncu: Bartosz “Babunia” Dzikowski Karar Tarihi: 29 Mart 2016 Karar: Men cezası

İLGİLİ AÇIKLAMA:

ZONE eSports Club bünyesinde kendisine ait olmayan bir hesapla Yükselme Ligi’ne katılan Bartosz “Babunia” Dzikowski’nin hesap paylaşımı yaptığı ve kuralları ihlal ettiği belirlenmiştir. Şampiyonluk Ligi’ne katılmak için Yükselme Ligi’nde mücadele eden tüm oyuncuların, organizasyona kendi hesabıyla katılması gerekmektedir. Bu kuralı ihlal eden Babunia, 2016 Sezonu boyunca düzenlenecek tüm Riot Games Türkiye organizasyonlarından men edilmiştir.

KONUYLA ALAKALI KURALLAR.

1.2.1.1 İkame. Bir başka oyuncu hesabı altında oynama veya bir başkasını bir başka oyuncu hesabı altında oynamaya zorlamak, ikna ve teşvik etmek.

KARAR:

Yükselme Ligi’ne katılan tüm oyuncular tarafından kabul edilen 2016 Yükselme Ligi kuralları dahilinde ihlalde bulunan Bartosz “Babunia” Dzikowski yukarıdaki kuralı ihlal etmiştir.

UYGULANMASINA KARAR VERİLEN CEZA:

ZONE eSports Club oyuncusu olan Bartosz “Babunia” Dzikowski, Yükselme Ligi sırasında hesap paylaşımı yaptığı gerekçesiyle Riot Games Türkiye tarafından düzenlenecek tüm organizasyonlardan 2016 Sezonu boyunca men edilmiştir.

ZONE ESPORTS NEDEN CEZA ALMADI?

Yaptığımız araştırmalar sonucunda; bu hesap paylaşımı gerçekleşirken takım üyelerinin ve takım yönetiminin herhangi bir girişimde bulunduğu saptanmamıştır. Bu sebepten dolayı ZONE eSports’un takım olarak kural ihlali gerçekleştirdiğine dair bir bulgu bulunmamaktadır.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.