0
09 Mayıs 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Riot Games Yargı Dağıttı!

Riot Games,  Kuzey Amerika LCS ve Kuzey Amerika CS'i kapsayan bir cezalandırma ile üç takımı turnuvalarından diskalifiye etti. Yapılan açıklama neticesinde Renegades, Team Impulse ve Team Dragon Knight takımları, Riot Games turnuvalarından diskalifiye edildi.

Yapılan açıklamada Renegades ile Team Dragon Knights arasında bir ilişki olduğunu, iki takım arasında yapılan ve adil oyuna zarar verecek haksız anlaşmaların yer alması sebebiyle iki takım Riot turnuvalarından men edildi. Bu durumdan Renegades'in Avrupa Challenger Series takımı Renegades: Banditos ekibi de nasibini aldı ve Avrupa CS'ten ihraç edildi.

Renegades takımının eski sahibi Chris Badawi'nin cezalı olmasına rağmen takımla olan ilişkisini farklı yollardan sürdürmesi sonrasında Riot, ömür boyu men cezası ile Chris Badawi'yi tamamen League of Legends organizasyonlarından men etti. Ayrıca Renegades takımının şimdiki ortaklarından olan Christopher “Montecristo” Mykles'ı da bir sene Riot organizasyonlarından ihraç edildi.

Ayrıca Renegades takımı ile yapılan adil oyuna aykırı olan haksız anlaşmalar, oyuncu değişiklikleri gibi durumlar neticesiyle TDK'nın sahipleri Chris ve Sean Shim de süresiz olarak Riot Games organizasyonlarından uzaklaştırıldı.

Team Impulse'un ceza konusuna gelecek olursak, Mart ayında başlatılan incelemeler sonrasında Team Impulse'un oyuncuları ile aralarında Riot'un şartlarına uyan bir sözleşmenin bulunmadığını, yönetimin, belirtilen vaadler neticesinde oyunculara ödeme yapmakta geçiktiğini, belirtilen minimum ücretlerin oyunculara verilmesine rağmen bunun resmi bir sözleşme üzerinde belirtilmemesi nedeniyle Team Impulse oluşumunu, Riot Games organizasyonlarından men edildi ve $20.000'lık para cezası verildi.

Bu kararlar neticesinde üç takıma da sahip olduğu LCS ve CS haklarını devretmeleri için 18 Mayıs tarihine kadar süre tanındı. Ayrıca bu durumdan dolayı zarar görecek olan oyuncuların, zarar görmemesi için Riot Games'in gerekli önemleri alıp oyunculara güvence sağladığı da açıklandı.

League of Legends

League of Legends
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.