0
03 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Riot Games, Yeni Bölgeler Arası Transfer Politikası Yönetmeliğini Açıkladı!

Espor arenasının belki de bu denli gelişmesinde büyük bir pay sahibi olan Riot Games, dünya genelinde düzenlediği Profesyonel League of Legends ligleri konusunda yeni bir yönetmelik değişikliği gerçekleştirdiğini duyurdu.

Altı senedir devam etmekte olan League of Legends ligleri konusunda Riot Games, Bölgeler Arası Transfer Politikası yönetmeliğinde değişikliğe giderek, yerli oyuncu statüsünde bazı düzenlemeler gerçekleştirdiğini duyurdu.

Yapılan değişiklikler sonrasında önceden iki sene (dört mevsim sezonu) ikamet etme sonrasında elde edilebilen yerli oyuncu statüsü artık dört sene (sekiz mevsim sezonu) olarak güncelleştirildi. Bu bağlamda, liglerin açık olduğu yaklaşık altı senede, toplam sekiz mevsim sezonu boyunca aynı ligde yer alan oyunculara yerli oyuncu statüsü verilecek ve bundan sonraki sezonlar için de aynı yönetmelik uygulanacak.

Böyle bir kararın alınmasındaki etken nedenin, takımların liglerde yer almak için yerli oyunculardan çok yabancı oyunculara yöneldiğinin ve bununla birlikte takımların neredeyse bir çoğunun gelecek sezon kendi bölgesi dışında dört oyuncu ile ligde mücadele etmeye başlayacağının farkına varılması oldu. Yerel yeteneklere daha fazla şans verilmesi ve oyuncuların daha fazla gelişip gösterip kendilerini kanıtlayabilmesi adına böyle bir karar alan Riot Games, oyuncu pazarındaki oyuncuların da artış sağlamayı amaçlıyor.

Yerli oyuncu ile yabancı oyuncu arasındaki dengenin sağlanması gerektiğini düşünen Riot Games, yerli oyuncu statüsünü sağlanabilmesi için bu dört yıllık ikamet gerekliliğinin yanı sıra, o ülkenin vatandaşlığına sahip olmanın da hukuki olarak yerli oyuncu statüsü kazandırabileceğini, oyuncunun böyle bir durumu varsa başvuru yapabileceğini belirtildi.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

League of Legends Trophy

League of Legends
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.