0
16 Aralık 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Riot Games’ten Avrupa ve Kuzey Amerika LCS’e Yeni Düzenlemeler!

Riot Games, takımlarından gelen istek mektupları sonrasında hem Avrupa hem de Kuzey Amerika LCS'lerinde format ve düzenleme değişikliğine gitti. Aynı zamanda iki turnuvanın da ödül havuzunda güncellemeye gidildi. İşte yapılan değişiklikler şu şekilde;

Avrupa LCS: Avrupa LCS'in formatında değişikliğe gidildi. Ligde yer alan on takım, çekilecek kuralar sonrasında beş takımlı olacak şekilde iki ayrı gruba ayrılacak. Bu takımlar 1. ile 3. hafta arasında kendi gruplarında yer alan takımlarla karşılaşacak.

Daha sonra 4. ile 7. haftalar arasında diğer grupta yer alan takımlarla mücadele edecekler. Yedinci haftanın tamamlanmasıyla birlikte 8. ile 10. haftalar arasında tekrar kendi gruplarındaki takımlarla rövanş karşılaşmalarına çıkacaklar.

Tüm bu karşılaşmalar üç maçlık seri üzerinden oynanacak. Geçen sezonun ilk iki sırasında yer alan G2 Esports ile H2k Gaming, bu sezona farklı gruplarda başlayacak. On hafta sonunda gruplarında lider olan takımlar PlayOff'lara Yarı Final'den dahil olacak. Çeyrek Final karşılaşmarında ise gruplarda ikinci ve üçüncü olan takımlar çapraz şekilde eşleşecek.

Ligden düşme sisteminde de değişiklik yapıldı. Artık yalnızca iki takımın ligden düşme tehlikesi var. İki grupta da sonuncu olan takım Yükselme Serileri'ne düşecek. Puanı yüksek olan takımı CS'ten gelen ikinci ile eşleşirken, puanı düşük olan takım ise CS şampiyonu ile eşleşecek. Beş maç üzerinden oynanacak karşılaşmalar iki elemeli olarak oynanacak. Yani iki kez yenilen takımlar CS'e düşerken, iki galibiyete ulaşan takımlar LCS'e yükselecek.

Kuzey Amerika LCS: Kuzey Amerika LCS'te karşılaşmalar geçen sezon olduğu gibi yine üç maçlık seri üzerinden oynanacak. Avrupa LCS'te uygulanan düşme ve yükselme sistemi Kuzey Amerika LCS'te de geçerli olacak. Ancak grup aşaması bu ligde uygulanmayacak. On takım tüm sezon boyunca birbirleriyle iki kez karşılaşacak şekilde maç yapacaklar.

Takımlar bundan böyle kadrolarında aktif olmayan oyuncularla da sözleşme imzalayabilecek. Bir oyuncu, Amerika'da oynayabilmek için çalışma vizesine sahip olmasa da takımla sözleşme imzalayabilecek ve vizesinin çıkmasını beklediği süre boyunca takım kadrosunun bir parçası sayılabilecek. Ligde yer alan her takım, en fazla üç aktif olmayan oyuncu ile sözleşme imzalayabilecek.

İki ligde de uygulanacak olan ödül havuzu da değişti. İki katına çıkarılan ödül havuzları mevsim başına $200.000 olacak. Ayrıca dijital gelirlerden her takıma en düşük $50.000'lık bir pay verilecek.

2016 LCS

2017 LCS
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.