0
03 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Riot Games’ten Elwind’e Uyarı Cezası!

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi takımlarından Dark Passage'ın üst koridor oyuncusu olan Kaan "Elwind" Atıcı, Riot Games kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle disiplin cezası aldı. Riot Games yaptığı açıklamasında ihlal nedeniyle oyuncuyu uyarı ile cezalandırdığı ve tekrarı durumunda ağır bir yaptırımın uygulanacağı belirtildi. Riot Games tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Oyuncu: Kaan “Elwind” Atıcı Karar Tarihi: 03 Mart 2016 Karar: Uyarı

İLGİLİ AÇIKLAMA Dark Passage eSports Club oyuncusu Kaan “Elwind” Atıcı’nın yayınlarında olumsuz davranışlar sergilediği ve Şampiyonluk Ligi kurallarını ihlal ettiği belirlenmiştir. Şampiyonluk Ligi olarak bir takıma mensup üyelerin tamamının sosyal mecralarda örnek davranışlarda bulunmasını bekliyoruz. Bu amaçla aşağıdaki kurallar dahilinde Kaan “Elwind” Atıcı’ya uyarı verilmiştir.

KONUYLA ALAKALI KURALLAR 3.6: Sihirdar isimleri veya Takım İsimleri sayılanları içeremez: terbiyesizlik veya müstehcenlik, LoL şampiyon türevleri veya diğer benzer karakter isimleri, karışıklık yaratabilecek ürün veya hizmetlerin türevleri. 10.2.10: Ahlaksızlık. Bir Takım Üyesi; RIOT tarafından ahlaksızca, utanç verici veya uygun etik davranışların geleneksel standartlarına aykırı olduğu düşünülen hiçbir faaliyete katılmayacaktır.

KARAR Kaan “Elwind” Atıcı, Şampiyonluk Ligi’nde yer alan takımlarla paylaşılan ve taraflarınca da peşinen kabul edilen şartlar dahilinde, yukarıdaki kuralları ihlal etmiştir.

UYGULANMASINA KARAR VERİLEN CEZA Dark Passage eSports Club bünyesinde oyuncu olarak görev alan Elwind resmi uyarı almıştır. Oyuncunun benzer davranışlara devam etmesi daha ciddi yaptırımlara neden olacaktır.

Kaan “Elwind” Atıcı

Kaan “Elwind” Atıcı
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.