0
23 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Riot Games’ten Takımlara Ekonomik Destek Geliyor!

Riot Games, Worlds 2016'ya hazırlanırken, şimdiden gelecek seneler için çalışmalarına başlamış durumda. Bir çok takım sahibinin şikayetçi olduğu takımların yeterli seviyede ekonomik destek sağlanmama konusunun farkında olduğunu belirten Riot Games yetkilileri, bu durumun iyileştirilmesi için yürüttüğü çalışmalarda bahsetti.

Bu çalışmalarla birlikte Riot Games, hem takımlara hem de profesyonel oyunculara ekstra gelir getirecek olan Dijital Gelirler adlı çalışması hakkında bazı bilgileri gün yüzüne çıkardı ve takipçilerine açıkladı. İşte Riot Games'in uzun soluklu yaptığı açıklamanın bazı önemli konu başlıkları  şu şekilde;

Şampiyonlar Şampiyonu Kostümü & Totemi - Şu andan itibaren, her yılın Şampiyonlar Şampiyonu kostümü ve toteminden gelen gelirin %25’i Dünya Şampiyonası ödül havuzuna eklenecek. Bu, Şampiyonlar Şampiyonu Zed’in her satın alındığında doğrudan 2016 Şampiyonası ödül havuzunu büyüteceği anlamına geliyor. Bu bağlamda, eğer bu geçen sene uygulansaydı, bu durum ödül havuzunu iki katından fazlasına çıkarırdı.

Gözüpek Kostümü – Gelecekte benzer bir şekilde, her yılın Gözüpek Kostümü’nden gelen gelirin %25’i MSI ödül havuzuna aktarılacak.

Şampiyon Takım Kostümleri - Bu yılın Dünya Şampiyonası galibi ile birlikte, Şampiyon Takım kostümlerinden gelen gelirin %25’ini o kostümlerin oluşturulmasına ilham veren oyuncular, takımları ve ligleri (bu günlerde bir şampiyon kolay yetişmiyor) ile paylaşacağız. Geçmişteki şampiyonları da unutmadık. Şampiyon Takım kostümleri üzerinde payı olan eski şampiyon oyuncular, takımlar ve liglerle de(Fnatic, TPA, SKT, Samsung White ve tekrar SKT) gelir paylaşımı yapacağız.

Yeni (ve geliştirilmiş) dijital ürünler - Önümüzdeki sene yeni gelir paylaşımı seçenekleri ile karşınızda olacağız. Örneğin takım markalı oyun içi eşyalarda, espor promosyonlarında ve sihirdar simgelerinde (Dünya Şampiyonası simgelerinde %20 ile 30 arasında artış sağlanırken bölgesel liglerdeki pay artışı her lig için özel belirlenecek) daha gelişmiş bir gelir paylaşımıyla karşınızda olacağız. Güçlü markalar oluşturmaya çalışan takımlar için bir gelir kaynağı oluşturma potansiyelinin çok önemli olduğuna inanıyoruz.

Fakat bu ürünler henüz yeni ve test edilmemiş oldukları gibi takım gelirlerindeki hali hazırda mevcut açıklar göz önüne alınarak çıkarılacağından, 2017’de her lig, takımlarının her birine minimum bir desteği bölgesel ihtiyaçlar göz önüne alınarak ayıracak. Örneğin, EU LCS’in takım başı minimum geliri 100.000€ olacak ve bu desteğin %50’si var olan maaşlarının üzerine oyunculara gidecek.

Riot Games'in gelecek yıllar için düşündüğü çalışmalar bu şekilde. Açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Worlds 2016 ile birlikte Şampiyonlar Şampiyonu Zed satışa sunulacak.

Worlds 2016 ile birlikte Şampiyonlar Şampiyonu Zed satışa sunulacak.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.