0
18 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Riot Games’ten Worlds İçin Yeni Uygulama!

Geçtiğimiz sezon getirilen Sezon Arası Özel Turnuva olan MSI artık büyük bir önem kazanıyor. Geçen sene All-Star etkinliği yerine getirilen büyük çaplı gösteri turnuvası MSI, bu sezonla birlikte yeni bir kimliğe bürünüyor.

İlk olarak WildCard turnuvasınında formatında değişikliğe gidildi. IWCQ'da geçen sene iki farklı bölgeye ayrılıp, iki bölgenin şampiyonu Worlds'e katılıyordu. Bu sezon IWCQ tek bir etkinlik olarak gerçekleşecek ve turnuvada ilk iki sırayı alan takımlar Worlds'e katılacak.

Worlds'e katılacak bölge sayısı Kore, Çin, Avrupa, Amerika, Garena ve IWC olarak altıya ayrılıyor. Garena ve IWC'den ikişer takım katılırken, diğer bölgelerden üç takım katılıyor. Riot Games'in yeni açıkladığı kurallar neticesinde katılan takımların sayısında değişiklik yapılmasa da, MSI'da bölgelerin elde edeceği başarıya göre Worlds'e katılacak bölgelerin dengeleri tamamen değişiklik gösterebiliyor. Bundan sonra MSI'da ilk dörde giren takımların bölgeleri birinci torbadan direk olarak Worlds'e katılacak.

2015 DÜnya Şampiyonası Havuzu

2015 Dünya Şampiyonası Havuzu

Yukarıdaki görselde 2015 Dünya Şampiyonası'na katılan bölgeleri ve bulundukları torba derecesini gösterilmekte. Bölgelerden katılacak takım sayısına göre de seri numaralar belirlenmiş durumda. #1 ile belirtilenler Bölgenin Yaz Mevsimi Şampiyonu, #2 ile belirtilenler sezon boyunca biriktirilen puan sonrasında sıralamada en yüksek puana ulaşan takım (Bu yalnızca üç takımla katılan bölgeler için geçerli LMS'nin ikinci takımı Bölgesel Finaller sonucunda katılıyor.) #3 ile belirtilen ise Bölgesel Finaller sonucunda şampiyon olan takımları işaret ediyor.

IWC bölgesi için bu sezon yapılan değişiklik sonrasında tek etkinlik olacağı için #1 IWC; turnuva şampiyonu, #2 IWC turnuva ikincisini belirtiyor.

Tüm bu etmenlerle birlikte MSI 2016 sonrasında;

MSI 2016’da ilk 4’e giren takımların bölgeleri Worlds 2016’da ilk dört seri başı olarak birinci torbada yer alacak.

MSI 2016’da beşinci sırayı alan takımın bölgesinden Worlds 2016’ya katılacak #1 numaralı seri başı, Worlds 2016’da ikinci torbadan katılacak.

MSI 2016’yı 6. sırada bitiren takım Wildcard temsilcisi dışında bir ekip olursa, o takımın bölgesinden Worlds 2016’ya katılacak #1 numaralı seri başı 2. torbaya yerleşecek. Bölgenin 2. torbada bulunan #3 numaralı seri başı (LMS için #2) üçüncü torbaya yerleşecek.

Wildcard bölgesine gelecek olursak;

Wildcard temsilcisi MSI 2016’da altıncı olursa kura torbalarına hiçbir etkisi olmayacak.

Wildcard temsilcisi MSI 2016’yı beşinci bitirirse, #1 IWC takımı Worlds 2016’ya ikinci torbadan giriş yapacak. #2 IWC takımı da Worlds 2016’ya üçüncü torbadan katılacak.

Wildcard temsilcisi MSI 2016’da grup aşamasını geçip ilk dörde kalırsa, hangi IWC bölgesinden katılıyorsa, o bölgenin yaz mevsimi şampiyonu Worlds 2016'ya birinci torbadan katılacak ve diğer finalist IWCQ'ya katılma hakkı elde edecek. Ancak bu sefer IWCQ'dan yalnızca bir takım Worlds'e katılacak.

Kendi açımızdan değerlendirecek olursak eğer SuperMassive takımı IWCI 2016'dan şampiyonlukla ayrılıp MSI 2016'ya katılırsa; 

Senaryo 1: SuperMassive MSI 2016’yı altıncı tamamladı.

Bu durumda hiçbir şey değişmeyecek ve Worlds 2016’ya katılan her iki Wildcard takımı da kura çekimine üçüncü torbadan giriş yapacak.

Senaryo 2: SuperMassive MSI 2016’yı beşinci tamamladı.

Bu durum Wildcard bölgelerine avantaj getirecek. İki takımın Worlds 2016’ya katılım hakkı kazanacağı IWCQ 2016’dan yükselen şampiyon takım, Worlds kura çekimine ikinci torbadan katılacak. ikinci olan takım ise üçüncü torbadan kura çekimine girecek.

Senaryo 3: SuperMassive MSI 2016’yı ilk dört takım arasında tamamladı.

Bu durumda Şampiyonluk Ligi’nin 2016 Sezonu’ndaki nihai şampiyonu; yani TBF 2016’da zafere ulaşan takım direkt olarak Dünya Şampiyonası’na gidecek ve kura çekimine birinci torbadan katılacak. TBF 2016’nın kaybeden finalisti ise Worlds 2016 bileti için IWCQ 2016’ya giderek Türkiye’yi temsil edecek ve Şampiyonluk Ligi’nden ikinci bir takımın uluslararası arenadaki en prestijli organizasyona katılmak adına mücadele ettiğini göreceğiz.

world

World Championship
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.