0
26 Nisan 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

ROCCAT’ten Radikal Kararlar!

Avrupa LCS'te mücadele eden ROCCAT, Bahar sezonunu hiç de umduğu gibi geçirmedi. Sezonu dokuzuncu sırada tamamlayan ekip, Avrupa CS şampiyonu Team Huma ile Avrupa LCS Yükselme Serileri'nde ligdeki yerini korumak için maça çıkmıştı.

Bu karşılaşmadan 3-1 galip ayrılmayı başaran ekip yaz sezonu için Avrupa LCS'te yer almayı garantiledi. Ancak bu bazı oyuncuların biletlerinin kesilmesine engel olmadı. Sezon başında transfer edilen destek rolü oyuncusu Edward “Edward” Abgaryan'ın vize problemleri sebebiyle sezon arasında maçlara çıkamadığı için pasif oyuncu konumuna çekilmişti. Vize problemlerinin çözülemeyeceğinin anlaşılmasından Edward ile yollar ayrıldı.

Sezonun son haftalarına doğru kurtarıcı olarak transfer edilen nişancı Erik “Tabzz” Van Helvert ve destek Lewis “Noxiak” Felix ile de sözleşme yenilememe kararı alan ROCCAT, oyuncularla yollarını ayırdı. Takımın üst koridor oyuncusu Simon “Fredy122” Payne'in sözleşmesi devam ettiği için takımda kalmasına izin verildi. Ancak oyuncu as kadrodan çıkarılarak yedeğe çekildi. Teklif gelmesi durumunda oyuncu satılabilir.

Bu gelişmeler sonrasında yalnızca ormancı Karim “Airwaks” Benghalia ve orta koridor oyuncusu Felix “Betsy” Edling'in gelecek sezon takımın as kadrosunda yer alacağı doğrulandı. Bakalım boşta olan üç pozisyon için hangi isimlerle anlaşılacak? Sizce bu pozisyonlar için hangi isimler uygun olabilir? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz...

Lewis "NoXiAK" Simon Felix

Lewis "NoXiAK" Simon Felix
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.