0
07 Kasım 2017 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Samsung Galaxy, Rövanşı Almayı Başardı!

Beijing National Stadium'da gerçekleştirilen League of Legends Worlds Champioship 2017'nin final karşılaşmasında SKT T1 ile Samsung Galaxy ekipleri karşı karşıya geldi. Geçen sezon da iki takımın karşı karşıya geldiği Worlds finalinde SKT T1 3-1 galip ayrılarak üçüncü şampiyonluğuna ulaşan taraf olmuştu.

Bu sezon gerçekleşen Final mücadelesinde ise kazanan taraf Samsung Galaxy ekibi oldu. Rakibine karşı muazzam bir performans sergileyen Samsung Galaxy, 3-0'lık skorla şampiyonluğa ulaşan taraf oldu. Samsung Galaxy ekibinin elde ettiği bu şampiyonluk Worlds tarihinde ikinci şampiyonlukları oldu. Bu sonuçla birlikte SKT T1 ilk defa Worlds finalinden mağlubiyet ile ayrılmış oldu.

SKT T1'nın önemli ismi olan Lee "Faker" Sang-hyeok, dünyanın en önemli oyuncusu olmasına ve kariyerinde üç Worlds şampiyonluğu bulundurmasına rağmen kaybedilen final maçı sonrası göz yaşlarını tutamadı. Samsung Galaxy ekibinde ise coşku ve sevinç yaşanıyordu. Samsung Galaxy bu şampiyonlukla birlikte $1.5 milyon doların sahibi olurken, ikinci olan SKT T1, $550.000'ın sahibi oldu.

Worlds 2017 Şampiyonu SSG

Worlds 2017 Şampiyonu SSG
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.