0
06 Ocak 2017 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

SJK Seinäjoki, eSpora Giriş Yaptı!

Geçtiğimiz ay Finlandiya'dan IFK Helsinki, eSpora giriş yapmış ve Helsinki Reds adıyla yeni bir oluşum kurarak Overwatch takımlarını duyurmuşlardı. Finlandiya'dan ikinci bir girişim olarak SJK Seinäjoki takımı eSpora giriş yapıyor.

Yalnızca on yıl önce kurulan futbol kulübü karşılaşmalarını altı bin kişilik taraftara karşı oynuyor. Bunun nedeni de Finlandiya'da Buz Hokeyi'nin futboldan daha çok popüler olması olarak söyleyebiliriz. SJK Seinäjoki, ilk olarak FIFA'da mücadele edecek bir oyuncu ile anlaşmak üzere.

Ancak kulübün bir diğer düşüncesi de Overwatch takımı kurmak. Helsinki Reds gibi bir Overwatch takımı kurmak isteyen ekip Overwatch League'de yer almayı istiyor. SJK Seinäjoki ile birlikte yaklaşık olarak geleneksel sporlardan elli takım eSpora giriş yaptı.

Günden güne büyüyen eSpor sektörüne böylesine geniş bütçeli takımların girmesi sektörü olumlu yönde mi yoksa, olumsuz yönde mi etkileyecek? Önümüzdeki günler bakalım bizlere nasıl bir cevap sunacak? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

SJK Seinäjoki

SJK eSports
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.